ایران در مرکز  توجه درگیری یمن

ایران در مرکز توجه درگیری یمن

© AP Photo / Hani Mohammed
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 64

اما چرا تا کنون اتهامات جنجالی خطاب به ایران و شرکت آن کشور در درگیری یمن شنیده می شود؟ این اعلامیه ها چه اهدافی را دنبال می کنند؟

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مخلوع  یمن که  همراه  چند وزیر  از کشور فرار و  در عربستان سعودی کشور همسایه پناه گرفته است محمد علی  المقدش را  به عنوان رئیس جدید نیروهای مسلح  یمن منصوب کرد. فرماندهی جدید ارتش  باصطلاح «  دولت در  تبعید»  بلافاصله  در  ایراد اعلامیه های جنجالی  در باره اینکه  همانا ایران  تسلیحات را  به شبه نظامیان  حوثی ها  تحویل می دهد  و  در « اریتره»  تاکتیک های نظامی را به آنها  می آموزد شتاب بخرج داد.

 ایران دوباره در مرکز توجه  درگیری یمن  قرار گرفت. تا کنون هیچ  سند رسمی  گواه   کمک نظامی ایران به حوثی ها و یا شرکت آن کشور در درگیری  یمن  ارائه نشده بود.  مقامات  جمهوری اسلامی ایران بارها  اتهامات بی اساس  خطاب به خود را  رد کردند.  بعلاوه  ایران  قبل از دیگران نقشه صلح خود در باره حل و فصل  اوضاع در یمن را  در سازمان ملل متحد مطرح کرد  که بعدا  مورد تأیید آمریکا قرار گرفت.

 اما چرا تا کنون  اتهامات  جنجالی  خطاب به ایران  و شرکت آن کشور  در  درگیری یمن  شنیده می شود؟  این اعلامیه ها  چه اهدافی را دنبال می کنند؟

عماد آبشناس  کارشناس دائمی  « سپوتنیک پرشین»  و سردبیر  روزنامه « ایران پرس»  در این خصوص گفت:

 به گفته  کارشناس  ما، زرادخانه  حوثی ها تا حدی  بزرگ و  متنوع است  که آنها  می توانند عملیات  بزرگ ابعاد  جنگی  را بدون کمک از خارج  پیش ببرند.

 

مرتبط:

برگزاری راهپیمایی ها در ایران برای اعلام همبستگی با مردم یمن
به عقیده آمریکا، توقف عملیات عربستان در یمن وابسته به حوثی ها است
ریاض شرکت ایران در حل و فصل درگیری یمن را منتفی دانست
ایران کشتی حامل کمک انسانی به یمن اعزام می کند
یمن جامعه بین المللی را به اعزام نیروی زمینی به این کشور فرا خواند
انتشار آمار جدید تلفات در یمن از سوی سازمان ملل
برچسب:
حوثی ها, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک