17:52 19 اکتبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 05

آژانس خبری فرانسوی به نقل از یکی از اعضای "طالبان" (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) اعلام کرد که یک عامل انتحاری سبب انفجار در یک مسجد شیعیان در ولایت قندوز افغانستان بوده است. انفجاری که در ان 60 نفر کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانس پرس، به نقل از یکی از اعضای "طالبان" (گروه ممنوع در روسیه)، این جنبش ادعا می کند که یک عامل انتحاری  سبب انفجار در یک مسجد شیعیان در ولایت قندوز افغانستان بوده است.


پیشتر رسانه ها گزارش داده بودند که در این انفجار 60 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند. بنا بر گزارش ها همه کشته شدگان و مجروحان از حاضرین در مسجد هستند. به گفته ذبیح الله مجاهد، سخنگوی جنبش "طالبان"، نیروهای ویژه در محل انفجار حاضر شده اند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفتنی است دولت ایالات متحده ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ متعهد شد که تمام نیروهای خود را تا ۱ مه ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از توافق با طالبان در دوحه پایتخت قطر از افغانستان خارج کند.

در اوایل ماه اوت جنگجویان طالبان (گروه تروریستی ممنوعه در روسیه)  حملات خود را علیه نیروهای دولتی افغانستان افزایش داده، 15 اوت بدون درگیری وارد کابل شده و روز بعد اعلام کردند که جنگ به پایان رسیده است. در دو هفته آخر ماه اوت شهروندان غربی و افغانانی که با آنها همکاری می کردند، به صورت جمعی از فرودگاه کابل که تحت حفاظت ارتش آمریکا بود، تخلیه شدند.

شب 31 اوت، ارتش آمریکا فرودگاه کابل را نیز ترک کرده و به حضور نظامی 20 ساله آمریکا در افغانستان پایان داد. در اوایل سپتامبر ترکیب دولت موقت افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند که در اولین حکومت طالبان به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت می کرد و از سال 2001 تحت تحریم های سازمان ملل متحد بود، اعلام شد.

مرتبط:

انفجار در نزدیکی مسجدی در کابل
انفجار در کابل + ویدیو، عکس
قربانیان دو انفجار در کابل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک