11:45 23 اکتبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 16

مقامات فرانسوی ممکن است به زودی گروهی از سیاستمداران فاسد در لبنان را تحریم کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال خبری "ان نشره" با استناد به منابع دیپلماتیک غربی، فرانسه گروهی از سیاستمداران در لبنان را تحریم می کند.

به گفته این نشریه، این فهرست به ویژه شامل نماینده مجلس لبنان و وزیر دفاع سابق لبنان، رئیس شورای بازسازی و توسعه لبنان نبیل جیسر و مشاور رئیس جمهور در مسائل حقوقی و سلیم جوریساتی وزیر دادگستری سابق است.

علاوه بر این، از دو تاجر برجسته دیگر نیز نام برده می شود: جهاد العرب از اطرافیان سعد حریری، نخست وزیر سابق و از اطرافیان جبران ریحان داماد رئیس جمهور و رهبر جنبش میهنی آزاد لبنان می باشد.

به ابتکار پاریس، تحریم های قریب الوقوع علیه همه کشورهای اتحادیه اروپا علیه لبنان اعمال می شود و گروهی از سیاستمداران و کارآفرینان لبنانی از ورود به خاک کشورهای عضو جامعه محروم می شوند و حساب های بانکی آنها مسدود می شود.

پیش از این در خبرها امده بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا خبر داد که ۷ شخص حقیقی و یک شرکت به دلیل «مشارکت در تأمین مالی حزب‌الله لبنان» به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود، افزده می شود. 

طبق اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، همزمان دولت قطر نیز این اشخاص حقیقی و حقوقی (۷ فرد و یک شرکت) را تحریم کرده است.

مرتبط:

خطیب‌زاده: امیرعبداللهیان در اولین فرصت به لبنان سفر می‌کند
دومین کاروان تانکر سوخت ارسالی ایران در حال حرکت به سوی لبنان
کامیون های سوختی ایران از مرز سوریه و لبنان عبور کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک