18:56 19 اکتبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 12

گی یر پدرسن نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ابراز امیدواری کرد که دیدار فردا بین ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور روسیه و ترکیه بتواند به ایجاد ثبات در سوریه کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک، در کاخ کرملین، فردا بیست و نهم سپتامبر، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور روسیه و ترکیه در سوچی دیدار و گفت و گو خواهند داشت، تحولات سوریه، افغاستان، لیبی و قفقاز جنوبی از محورهای مورد گفتگو در این دیدار خواهد بود.


گی یر پدرسن در همین راستا گفت: "امیدوارم در نشست فردا بین پوتین و اردوغان بر اهمیت حفظ آرامش و صلح پایدار در سوریه تاکید شود، که همانطور که امیدوارم، می تواند به آتش بس در این کشور کمک کند، و بر همین اساس ما روند سیاسی را پیش ببریم و دولت و مخالفان مذاکرات را آغاز کنند."

اردوغان طی سخنانی در آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: "ما برای مذاکرات با آقای پوتین در سوچی در 29 سپتامبر اهمیت زیادی قائل هستیم.

وی گفت که هیاتی وجود نخواهد داشت، ما به صورت دو جانبه ملاقات خواهیم کرد. ما نه تنها در مورد ادلب، بلکه در مورد اوضاع سوریه به طور کلی - آنچه به آن رسیده ایم و اینکه چگونه باید پیش برویم - بحث و گفتگو خواهیم کرد. ما همچنین تصمیمات مهمی در رابطه با روابط دوجانبه خود خواهیم گرفت."

یکی از موضوعات بحث در خصوص سوریه خواهد بود. 

مرتبط:

اردوغان: در دیدار با پوتین "تصمیمات مهمی" خواهیم گرفت
پوتین با اردوغان درباره قره باغ گفتگوی تلفنی کرد
گفتگوی تلفنی پوتین و اردوغان با محوریت افغانستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک