21:16 20 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 10

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، مسکو در نشست روز 13 سپتامبر که قرار است در سطح نماینده دائم درباره افغانستان برگزار شود، شرکت می کند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا در کنفرانس خبری در خصوص اوضاع در کابل اظهار داشت: "روسیه قصد دارد در نشستی که قرار است 13 سپتامبر در خصوص کمک های بشردوستانه به افغانستان در سطح نماینده دائم در دفتر سازمان ملل در ژنو برگزار شود، شرکت کند."


پیشتر استفان دوجریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفته بود که روز 13 سپتامبر نشست وزیران در زمینه ارائه کمک های بشردوستانه به افغانستان در ژنو برگزار می شود.

وزارت خارجه روسیه درباره دولت جدید افغانستان گفت: خواهان در نظر گرفته شدن منافع تمامی نیروهای سیاسی و قومی هستیم، این تنها راه دستیابی به صلح است.

از سوی دیگر امروز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت، کشورهای بریکس به طور مداوم از برقراری صلح در افغانستان حمایت می کنند.

پوتین گفت: "روسیه نیز مانند شرکای خود در بریکس به طور دائم از برقراری صلح بلند مدت و ثبات در افغانستان حمایت می کند. ساکنان این کشور چندین دهه است که می جنگند و این حق را دارند که به طور مستقل تعیین کنند که کشورشان چگونه خواهد بود."


 

 

 

مرتبط:

مسکو موضع کابل را در زمینه مذاکرات با طالبان ریا کارانه می داند
درخوست کابل از مسکو برای تاثیرگذاری بر اسلام آباد
آمادگی مسکو برای میزبانی مذاکرات طالبان و دولت کابل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک