13:30 25 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0495

کشتی ایرانی حامل سوخت برای لبنان روز گذشته وارد آب های سرزمینی سوریه شده است و این سوخت از آنجا با تانکر به لبنان منتقل می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری مهر ، این کشتی بار خود را در یکی از بنادر سوریه تخلیه می‌کند و سپس سوخت مذکور با تانکر به لبنان منتقل خواهد شد.

گفته می شود حزب الله لبنان بخشی از بار این کشتی را به بیمارستان‌های دولتی هدیه خواهد داد و سپس یک شرکت خصوصی ساز و کار فروش این سوخت به سازمان‌های خصوصی و ژنراتورهای برق را بر عهده خواهد گرفت.

بنا به گفته منابع آگاه، کشتی دوم و سوم نیز با همین ساز و کار به لبنان خواهد رسید. روز گذشته عبدالباری عطوان، تحلیلگر مشهور جهان عرب در مطلبی نوشت: دولت و ملت لبنان بی‌صبرانه منتظر رسیدن اولین کشتی حامل سوخت جمهوری اسلامی ایران به کشور خود است تا بتواند از بحران سوختی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، نجات یابد. این در حالی است که پیشتر آمریکا و اسرائیل تهدیداتی را در این زمینه علیه تهران و بیروت مطرح کرده بودند.

عطوان در ادامه مطلب خود تأکید کرد: پس از آنکه بحران بنزین و مازوت در لبنان شدت گرفت، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله از ابتکار خرید سوخت از جمهوری اسلامی ایران رونمایی کرد. ایران نیز خیلی زود این درخواست حزب الله را پذیرفت. با این اوصاف، پیش بینی می‌شود که اولین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان، طی سه روز آینده و یا نهایتاً تا روز شنبه در بنادر بیروت پهلو بگیرد.‌

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک