11:42 21 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 41

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام نمود که هزاران آمریکایی در افغانستان به گروگان گرفته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه ای گفت: «چگونه جو بایدن توانست در شرایطی که هزاران آمریکایی در گروگان به سر می برند، ارتش آمریکا را مجبور به فرار از میدان جنگ در افغانستان و ترک آن کشور کند».

رئیس جمهور  پیشین آمریکا در خصوص نیروهای امریکا در افغانستان گفت: بایدن افغانستان را تسلیم تروریست‌ها کرده و با خارج کردن نظامیان پیش از شهروندانمان اجازه داده تا هزاران آمریکایی آنجا بمانند. اکنون از مجموع 26 هزار فردی که از افغانستان تخلیه شده است، تنها 4000 تن آنها  آمریکایی هستند.

به نقل از نشریه پولیتیکو با استناد به یک سند افشا شده از وزارت خارجه آمریکا، شمار افراد تخلیه شده از کابل را بر حسب ملیت تفکیک کرده بود. براساس این گزاش، تا ساعت سه عصر روز دوشنبه، 6425 افغانستانی به دست نیروی هوایی آمریکا تخلیه شدند و در مقایسه با آن تنها 483 شهروند آمریکایی و هشت تن از دیگر کشورها بودند. بدین ترتیب، شمار کلی از زمان آغاز این عملیات 4407 آمریکایی، 21 هزار و 533 افغان و 642 تن از کشورهای دیگر می باشد.

رئیس جمهور آمریکا به مساله تمدید زمان تخلیه نیروها از افغانستان اشاره کرد و گفت که خروج نیروهای آمریکایی تا تاریخ تعیین شده به پایان می‌رسد ولی احتمال بازگشت نیروهای امریکا به افغانستان کماکن وجود دارد.

مرتبط:

ترامپ: هزاران آمریکایی در افغانستان گروگان گرفته شده اند
ترامپ: آمریکایی ها ممکن است به افغانستان برگردند
ترامپ: احتمالا در پروازهای پناهجویان از افغانستان تروریست هم بوده است
ترامپ: جو بایدن در مقابل طالبان زانو زد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک