01:31 29 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 51

ائتلاف عربی می گوید حوثی های یمن در تلاش هستند یک کشتی تجاری سعودی را منفجر کنند.

به گزارش اسپوتنیک، ائتلاف عربی در جنگ در یمن که به رهبری عربستان سعودی در کنار دولت شناخته شده بین المللی قرار گرفته، روز جمعه شورشیان یمنی از جنبش انصارالله (حوثی ها)  را متهم کرد که سعی دارند یک کشتی تجاری متعلق به عربستان را با یک پهپاد مین گذاری شده منفجر کنند، بینایه ائتلاف از طریق تلویزیون ملی عربستان سعودی منتشر شد.

در این بیانیه آمده است: "یک گروه مسلح حوثی مورد حمایت ایران همچنان تهدیدهای امنیتی بین المللی دریایی و تجاری در جنوب دریای سرخ را ایجاد می کند. از تلاش دشمن برای حمله به یک ناو تجاری سعودی با پهپاد مین گذاری شده جلوگیری شده است."

این ائتلاف گفت که در تلاش است تا آزادی ناوبری و ایمنی کشتی های عبوری از طریق تنگه باب المندب را تأمین کند.

در یمن جنگ داخلی از سال 2014 بین نیروهای طرفدار دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی با حمایت ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی و شورشیان حوثی که قدرت را در شمال یمن به دست گرفته اند ادامه دارد. چندین ماه است که شورشیان تلاش می کنند کنترل آخرین استان در شمال یمن، مارب را که در دست نیروهای حامی دولت است، به دست بگیرند. عربستان سعودی به آنها پیشنهاد آتش بس داده است، اما حوثی ها معتقدند که ابتدا ائتلاف باید حملات هوایی به مواضع آنها را در شمال یمن متوقف کرده و محاصره را از آن قسمت از کشور بردارد. عربستان سعودی آنها را به حملات مداوم به خاک خود با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های بالستیک متهم می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک