17:35 29 ژوئیه 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 50

نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل گفت که شهروندانی که به خاطر اوج کرونا در روسیه، بدون مجوزهای ویژه سعی داشتند از اسرائیل به منطقه "قرمز" پرواز کنند، از هواپیما خارج شدند.

به گزارش اسپوتنیک، نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل در خصوص عدم اجازه مسافرت به عده ای از اسرائیلی ها در پرواز به مسکو گفت، شهروندانی که به دلیل وضعیت اپیدمیولوژیک کشور بدون مجوزهای ویژه سعی داشتند از اسرائیل به منطقه "قرمز" پرواز کنند، از هواپیما خارج شدند.

پیش از این گزارش شده بود که مقامات اسرائیلی بیش از 20 شهروند را که قصد داشتند بدون اجازه کمیسیون ویژه به فدراسیون روسیه پرواز کنند را از پرواز به روسیه خارج کردند. اکنون لازم است یهودیان از کشورهایی که دولت اسرائیل به دلیل وضعیت ویروس کرونا، منطقه "قرمز" نامیده می شود، صرف نظر کنند.

بنت پیش از جلسه هفتگی کابینه گفت: "پرواز به کشور" قرمز"فقط با اجازه امکان پذیر است و من گزارش می دهم افرادی که سعی در سرپیچ این قانون داشتند از هواپیما خارج شدند."

اسرائیل روز دوشنبه ممنوعیت سفر خود به شش کشور با شیوع بالا را تا 11 ژوئیه تمدید کرد. بازدید از روسیه، آرژانتین، برزیل، آفریقای جنوبی، مکزیک و هند بدون اجازه کمیسیون ویژه جرم کیفری و اداری محسوب می شود و مجازات آن 5000 شیلک اسرائیل (بیش از 1.5 هزار دلار) است.

 

مرتبط:

روسیه خواهان آتش بس دراز مدت بین اسرائیل و حماس است
بیانیه وزارت خارجه روسیه در رابطه با درگیری های اسرائیل و فلسطین
روسیه پیشنهاد کرد مذاکرات اسرائیل و فلسطین در مسکو برگزار شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک