00:28 14 ژوئن 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 18

3 سرباز کشته و 4 نفر در طی حمله شبه نظامیان به سمت نیروهای دولتی سوریه در ادلب، زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دریادار الکساندر کارپوف، معاون مرکز آشتی طرف های درگیر گفت: شبه نظامیان با خمپاره های 120 میلیمتری و تاسیسات ZU-23 به سمت نیروهای دولت سوریه در جنوب غربی ادلب شلیک کردند، در نتیجه این اقدام، سه سرباز کشته و چهار نفر زخمی شدند.

در ادامه این گزارش امده است: "در قسمت جنوب غربی منطقه کاهش تنش ادلب، در طول شب از 15 تا 16 مه، مواضع نیروهای دولتی سوریه توسط شبه نظامیان از خمپاره های 120 میلی متری و تاسیسات ZU-23 مورد تیراندازی قرار گرفت. در نتیجه این حملات، سه سرباز سوری کشته و چهار نفر زخمی شدند. "

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مرتبط:

سه موشک از سوریه به سوی اسرائیل شلیک شد
اظهارات ظریف پس از دیدار با وزیر امور خارجه سوریه + ویدئو و عکس
محور گفتگوی ظریف در سوریه چیست؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک