17:08 14 ژوئن 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 23

گروه تحقیق سازمان ملل برای دریافت شهادت‌ ها درباره جنایات گروهک تروریستی داعش (UNITAD) ثابت کرده است که شبه نظامیان داعشی سلاح های بیولوژیکی را بر روی زندانیان در عراق آزمایش می کردند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را شبکه تلویزیونی العربیه با استناد  به گزارش  گروه تحقیق سازمان ملل اعلام کرده است.

خاطر نشان می شود  که جنایات ستیزه جویان داعش علیه یزدی ها (یک گروه قومی کرد ساکن شمال عراق) همطراز جنایات جنگی و نسل کشی است.

علاوه بر این ، در این گزارش آمده است که داعش  در دوره بین سال های 2014-2016 از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کرده است.

قطعنامه شماره  2379 درباره  ایجاد یک تیم تحقیقاتی ویژه برای تحقیق در مورد جنایات داعش  21 سپتامبر 2017 در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد ، تا تروریست ها "به خاطر جرایم ارتکابی در عراق با جمع آوری و حفظ شواهدی که حاکی از ارتکاب جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و نسل کشی باشند ، پاسخگو شوند"

علاوه بر این UNITAD وظیفه کمک به محاکمه مقصران  جنایات وحشیانه انجام شده توسط سازمان تروریستی داعش در سراسر جهان را بر عهده دارد.

بغداد در پایان سال 2017 پیروزی بر داعش را اعلام کرده اما با این حال، ارتش عراق با پشتیبانی ائتلاف بین المللی و یگان های بسیج مردمی (حشد الشعبی)  به پاکسازی این کشور از تروریست ها و عملیات شناسایی هسته های داعش در  برخی از مناطق ادامه می دهد.

، فواد حسین ، وزیر امور خارجه عراق نوامبر سال 2020 در مصاحبه ای گفت که داعش  در ماه های اخیر فعالیت های خود را در این کشور از جمله در مناطقی از غرب استان انبار، در استان های کرکوک و دیاله و در مناطقی از استان نینوا در شمال عراق  افزایش داده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک