01:26 20 اکتبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 983

شناور اسرائیلی که با کمپانی "ری شیپینگ" مرتبط است، شرکتی که مالک کشتی صدمه دیده اسرائیلی در ماه فوریه بود در نزدیکی آب های امارات مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جروزالم پست، بر اساس اخبار المیادین، روز سه شنبه یک کشتی اسرائیلی به نام هایپریون وابسته به شرکت PCC اسرائیلی در نزدیکی ساحل امارت فجیره در امارات متحده عربی مورد حمله قرار گرفت.

اطلاعات موجود در MarineTraffic.com نشان می دهد هایپریون، یک شناور با پرچم باهاما در حال قایقرانی است که در سواحل فجیره توقف کرده است.

ارتش اسرائیل از اظهار نظر در مورد گزارش ها خودداری کرد، این حمله تنها چند روز پس از حمله ادعایی اسرائیل به تأسیسات هسته ای نطنز ایران و دقیقاً یک هفته پس از حمله کشتی ایرانی ساویز توسط حمله اسرائیلی ادعا شده در دریای سرخ صورت گرفت.

یک مقام آمریکایی به نیویورک تایمز گفت که اسرائیل به ایالات متحده اطلاع داد كه مسئول حمله روز سه شنبه به كشتی باری ایرانی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه تأیید کرد که ساویز حدود ساعت ۶ صبح روز سه شنبه به دلیل انفجار در دریای سرخ در ساحل جیبوتی آسیب جزئی دید و افزود که علت در دست بررسی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک