05:04 22 آوریل 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 14

شاهدان عینی می گویند که در سوریه، از چند روز پیش کمبود بنزین و سوخت دیزل به اوج رسیده است و صف های طولانی در کنار پمپهای بنزین وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک، در پمپ بنزین ها در سوریه کیلومترها صف وجود دارد که گاهی اوقات در چند ردیف مردم ایستاده اند. قیمت ها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مقامات سوریه روز سه شنبه از افزایش قیمت بنزین خبر دادند. قیمت بنزین از 1250 لیر سوریه به 2000 لیتر افزایش یافته است، یارانه بنزین نیز متوقف شده است که پیش از این 750 لیر بوده است.

علاوه بر این، قیمت گاز منازل افزایش یافته است، 10 کیلو گاز مصرفی اکنون 3850 لیر قیمت دارد ، قبل از این افزایش، قیمت 10 کیلو گاز 2700 لیر بود.

بحران سوخت در سوریه به این خاطر است که بیشتر میادین نفت و گاز در سرزمین های تحت کنترل "نیروهای دموکراتیک سوریه" در حمایت ایالات متحده واقع شده است. همچنین با وضع تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا، که مانع از عرضه نفت و گاز به سوریه می شود، وضعیت وخیم تر می شود.

بحران سوخت با کاهش نرخ ارز لیر سوریه همراه است – قیمت یک دلار از مرز 4000 لیر عبور کرده است. پیش از آغاز بحران سوریه ، نرخ ارز در بازار سیاه 50 لیر برای هر دلار بود.

مرتبط:

بحران بنزین در سوریه
تحریم های آمریکایی علیه ایران و صف‌ بنزین در سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک