02:09 25 ژوئن 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 03

یک محموله 20 هزار دوز واکسن ضد کرونا "اسپوتنیک وی" روز یک‌شنبه از امارات به نوار غزه رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از قدس نت، یک محموله 20 هزار دوز واکسن ضد کرونا "اسپوتنیک وی" روز یک‌شنبه از امارات به نوار غزه رسید.

محمد دهلان، سیاست‌گر و نماینده مجلس فلسطین در این خصوص گفت که امارات 20 هزار دوز واکسن "اسپوتنیک وی" روسی را به عنوان هدیه به نوار غزه می‌فرستد.

سوفیانا ابوزیدا، یکی از رهبران فتح در غزه می‌گوید: "این محموله واکسن به وزارت بهداشت در غزه داده می‌شود و برای افراد مسن تزریق خوهد شد".

گازی حمید معاون وزارت امور اجتماعی تاکید کرد: "این اول‌بار نیست، ما به پاس تلاش‌های محمد داهلان از امارات متحده عربی کمک می گیریم. این گام جسورانه یک فرصت  برای نجات مردم ما در نوازه غزه است".

پیش از این فوزی برهوم، سخنگوی حماس اظهار داشت که ممانعت از ورود واکسن کرونا به غزه، یک جنایت ضد بشری و مخالف قوانین بین‌الملل است.

برهوم افزود که جهانیان باید ورود واکسن کرونا برای مردم غزه را تضمین کنند. از سوی دیگر، یوسف الحساینه عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین عنوان کرد ممانعت از ورود واکسن کرونا را یکی دیگر از جنایات اسرائیل در حق ملت فلسطین و ادامه سیاست مجازات دسته جمعی و محاصره این باریکه دانست.

وی گفت قرار بود ۲۰۰۰ دوز از واکسن اسپوتنیک وارد نوار غزه شود اما اسرائیل اجازه این کار را نداد.
این واکسن‌ها قرار بود برای کادر درمان بیمارستان‌های غزه مورد استفاده قرار گیرد.

مرتبط:

اسپوتنیک وی از نظر قابلیت اطمینان و اثربخشی با کلاشنیکف مقایسه شد
حمایت فرانسه، آلمان، اتریش و ایتالیا از «اسپوتنیک وی» روسیه
واکسینه شدن دیپلمات های 12 کشور با "اسپوتنیک وی" در روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک