04:21 26 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 22

یک معترض در جریان تظاهرات سه‌شنبه در استان واسط عراق کشته شد و 150 نفر از نیروهای عراق در جریان خاموش کردن این اعتراضات زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بخش رسانه امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان تظاهرات در استان واسط یک معترض کشته و ۱۵۰ تن از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

نیروهای امنیتی تحقیقات درباره اتفاقات رخ داده در جریان تظاهرات در استان واسط که منجر به کشته شدن یک معترض در اثر اصابت گلوله و مجروح شدن یک معترض دیگر شده است، را آغاز کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی زخمی شدن حدود ۱۵۰ تن از نیروهای خود را گزارش کردند و چند تن از آنها به ضرب چاقو زخمی شده‌اند و علیه این نیروها از سلاح گرم و سایر سلاح‌های ابتکاری محلی و کوکتل مولوتف استفاده شده است.

فرماندهی پلیس استان واسط نیز در این باره اعلام کرد که یک غیر نظامی در جریان شلیک گلوله توسط اغتشاشگران کشته شد و یک غیر نظامی دیگر نیز به شدت مجروح شد.

طبق گفته شاهدان عینی بیش از ۳۰۰ معترض عصر سه‌شنبه با آتش زدن تایر خودروها مسیر اصلی منتهی به ساختمان استانداری واسط در شهر "الکوت" را مسدود کردند. معترضان عراقی خواستار استعفای استاندار واسط و معاونان او شدند.

.

مرتبط:

تظاهرات ضد امریکایی مردم عراق در بغداد + پخش زنده
تظاهرات ضد بحرینی در عراق
تظاهرات گسترده در عراق ادامه دارد
تهدید به تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک