00:20 28 ژانویه 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 9113

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن: در صورتی که اسرائیل اقدام گستاخانه ای انجام دهد که بر یمن تاثیر بگذارد، منافع اسرائیل و شرکای آن در دریای سرخ در تیررس ماست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المیادین، وزارت خارجه یمن اعلام داشت: دولت نجات ملی هشدار به اسرائیل هشدار می‌ دهد که هرگونه اقدام تحریکانه در منطقه جنگ زیان باری را به دنبال خواهد داشت.

وزارت خارجه افزود: اسرائیل باید مراقب اوضاع در مناطق تحت سیطره غیرقانونی خود بوده و دست از تهدید کشورهای منطقه بردارد.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد، در صورتی که اسرائیل اقدام گستاخانه ای انجام دهد که بر یمن تاثیر بگذارد، منافع اسرائیل و شرکای آن در دریای سرخ مورد هدف ماست.

روز گذشته روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت: امارات عربی متحده و اسرائیل در جزیره سقطری (واقع در جنوب یمن) قصد ایجاد پایگاه نظامی مشترکی دارند تا کشتی ‌ها را در دریای مَکران و تنگه باب المندب و شاخ آفریقا رصد کنند.

در همین زمینه جلال الرویشان معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیتی با تاکید بر اینکه هر گونه حماقتی از سوی ائتلاف عبری-عربی در دریای سرخ آتش جنگ بزرگی را در آنجا شعله ور خواهد کرد، گفت که اسرائیل و رژیم‌ های سازشگر هرگز به مقاصد خود دست نمی ‌یابند.

معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن افزود: رژیم صهیونیستی از همان ابتدا از جنگ علیه یمن با پشتیبانی لوجستیکی حمایت کرد. آنها اکنون سعی دارند با ایجاد خطر و تهدید برای رژیم های سازشکار رابطه سران آنها را برای تامین تجهیزات نظامی جذب خود کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک