09:40 28 اکتبر 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 23

معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان درباره فشارهای واشنگتن در زمینه درگیری لبنان با اسرائیل و نقش لبنان در منطقه و نیز تلاش ‌های آن برای تغییر موازنه ‌های قدرت در عرصه داخلی این کشور هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری العهد، علی حسن خلیل معاون سیاسی نبیه بری رئیس پارلمان لبنان، در مصاحبه‌ ای با خبرگزاری یونیوز تأکید داشت: توافق چارچوب مذاکرات با رژیم اشغالگر اسرائیل برای ترسیم مرزها حقوق لبنان در دفاع و مقاومت را حفظ می‌ کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت دارایی در هر دولتی متعلق به گروه شیعه بوده و توافق قطعی در این زمینه صورت گرفته است.

حسن خلیل افزود: سعد حریری رئیس جریان المستقبل در تشخیص خود دچار اشتباه شده و ما کسی نیستیم که مانع تشکیل دولت شده باشیم. ما تعامل مثبتی با نامزدی سعد حریری برای نخست ‌وزیری داریم و راه برای همه نسخه‌ های مطرح‌ شده برای تشکیل دولت آینده با تأکید بر مشارکت همه احزاب باز است. ما خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات در روند انتخاب نخست ‌وزیر بر اساس قواعدی که اجازه تشکیل سریع دولتی کارآمد را بدهد هستیم.

معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان تصریح کرد: برخی از موانعی را که در دوره نامزدی مصطفی ادیب برای تشکیل دولت به وجود آمد می ‌توان بررسی کرد تا این اتفاق دوباره تکرار نشود. اکنون اولویت، اجرای برنامه اصلاحات در دولت آینده است تا امکان دریافت کمک ‌ها از مؤسسه‌ های بین ‌المللی و صندوق بین ‌المللی پول و بانک جهانی و کشورهای دوست و برادر لبنان فراهم شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک