14:29 02 مارس 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
120

دفتر ریاست ‌جمهوری لبنان خسارات ناشی از انفجار بندر بیروت را برآورد کرد و در صفحه رسمی توییتری منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر میشل عون رئیس‌جمهور لبنان در صفحه توییترش گزارش ارزیابی‌های اولیه از میزان خسارات مادی ناشی از انفجار بیروت را منتشر کرده است.

در گزارش آمده است: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که خسارات ناشی از انفجار بندر از ۱۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

​دفتر رئیس ‌جمهور لبنان همچنان اعلام کرد: فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا طی پیامی به میشل عون حادثه انفجار مهیب عصر روز سه‌شنبه در بیروت را تسلیت گفت.

با شدت گرفتن اعتراض‌ها در لبنان که طی چند روز گذشته به اشغال ساختمان چند وزارت‌خانه در بیروت منجر شد، دولت لبنان فرو پاشید و حسان دیاب نخست‌ وزیر این کشور، روز دوشنبه کناره‌گیری خود را به طور رسمی اعلام کرد.

انفجار مهیب چهارم آگوست گذشته که بخشی از بندر و مرکز شهر بیروت را ویران کرد، خشم شهروندان لبنان را که به دلیل شیوع ویروس کرونا تا حدودی فروکش کرده بود شعله ‌ورتر کرد.

موج اعتراض‌ها علیه فساد و ناکارآمدی مسئولان و سیاستمداران بانفوذ در کمتر از یک هفته چنان شدت و ابعادی پیدا کرد که پس از کناره‌گیری چند عضو کابینه، حسان دیاب نخست‌وزیر و کل دولت را وادار به کنار رفتن کرد.

در ۴ آگوست انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. طبق اظهارات مقامات این کشور، ۲ هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم طولانی مدت بدون تمهیدات ایمنی در بندر بیروت نگه داشته شده و دلیل انفجار نیز همین امر بوده است. به گفته استاندار این شهر، نیمی از ساختمان های این شهر آسیب دیده و به دلیل تعداد زیاد مجروحین ظرفیت بیمارستان های این شهر تکمیل شده است. لبنان در پی این حادثه عزای عمومی سه روزه و در بیروت به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک