07:13 29 سپتامبر 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
174

منابع امنیتی عراق اعلام کردند در حمله عناصر تروریستی داعش (گروهک ممنوعه در روسیه) به شمال غرب شهر سامرا، ۹ نیروی پلیس فدرال کشته و زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  افکارنیوز، محمد خلیل البازی، سرهنگ پلیس فدرال عراق  اعلام کرد: طبق اطلاعات اولیه در نتیجه حمله عناصر مسلح به مرکز پلیس فدرال در منطقه «العباسیه» در ۱۰ کیلومتری شمال غرب سامرا، دو نیرو کشته و ۷ نفر زخمی شدند. این حمله تا بامداد امروز (شنبه) ادامه داشت.

منبع امنیتی دیگری نیز از حمله عناصر تروریستی داعش به منطقه «سموم» در شمال سامرا خبر داد که با مقابله نیرو‌های امنیتی مواجه شد.

علاووه بر این مناطق متعددی در استان صلاح الدین عراق همچنان شاهد فعالیت عناصر تروریستی داعش هستند و در هفته گذشته نیرو‌های امنیتی توانستند شبکه‌ای از عناصر تروریستی را در این استان دستگیر کنند.

در استان بغداد، پایتخت عراق نیز نیرو‌های امنیتی یک موشک کاتیوشای آماده پرتاب را در منطقه «جبورالشعاره» و در محل حضور نیرو‌های لشکر ۲۴ پیاده نظام ارتش کشف و با تلاش تیم مهندسی خنثی کنند.

در استان کرکوک، نیرو‌های امنیتی طی انجام عملیات خود در دو روستای «ابوصباح و غیده» با عناصر تروریستی درگیر و جنگنده‌های ارتش دو خودروی آن‌ها را منهدم کردند.

در شهر الانبار نیز فرماندهی پلیس اعلام کرد که مناطق بیابانی در غرب استان را با همکاری الحشدالعشائری با هدف پیگرد عناصر تروریستی بازرسی می‌کنند در این عملیات که بر اساس اطلاعات امنیتی انجام می‌گیرد، بخش وسیعی از مناطق برای کشف محل حضور هسته‌های خاموش داعش تفتیش می‌شود.

نیرو‌های امنیتی عراق پس از تشدید حملات تروریستی در برخی از استان‌های این کشور، عملیات پیگرد عناصر تروریستی و پاکسازی مناطقی که دارای موقعیت جغرافیایی صعب العبور بودند را آغاز و تاکنون شماری از مقر‌ها و عناصر تروریستی را هدف قرار داده‌اند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک