22:47 18 سپتامبر 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 03

وزارت دفاع ترکیه: 12 عضو حزب کارگران کردستان و نیروهای مدافع خلق کرد سوریه پ.ک.ک و ی.پ.گ را که در این کشور بعنوان گروه های تروریستی و ممنوعه شناخته می شود در شمال شرقی سوریه خنثی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه، در روز یکشنبه، اعلام کرد که 12 عضو حزب کارگران کردستان و نیروهای مدافع خلق کرد سوریه پ.ک.ک و ی.پ.گ را که در این کشور بعنوان گروه های تروریستی و ممنوعه شناخته می شود در شمال شرقی سوریه خنثی کردند.

وزارت دفاع ترکیه همچنین افزود: نیروهای ویژه ما 12 تروریست پ.ک.ک و ی.پ.گ را که آتش گشودند و سعی در نفوذ به عملیات "چشمه صلح" داشتند، خنثی کردند.

ایالات متحده و ترکیه در تاریخ 17 اکتبر سال 2019 اعلام کردند که توافق کرده اند عملیات "چشمه صلح" ترکیه در شمال شرقی سوریه را به مدت 120 ساعت به حالت تعلیق درآورد و نیروهای کرد را از منطقه حائل 30 کیلومتری در مرز سوریه و ترکیه، که آنکارا قصد داشت به تنهایی کنترل کند، خارج کند.

بعداً، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، كه ایالات متحده تعهدات خود در قبال توافق های سوریه با ترکیه را به طور كامل انجام نداده است و آنكارا آماده سازش نیست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک