خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 117

بنیامین نتانیاهو با انتشار فیلمی مدعی شد ایران قربانیان کرونا را در زباله‌ها دفن می‌کند اما دفتر نخست‌وزیری اسرائیل اعلام کرد این فیلم مربوط به بخشی از یک سریال در سال ۲۰۰۷ بوده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگران جوان ، شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل در رپورتاژی به نقل از دو وزیر کابینه این کشور اعلام کرد نتانیاهو در نشست کابینه با پخش ویدئویی مدعی شد ایران قربانیان کرونا را در زباله‌ها دفن می‌کند در حالی که دفتر نخست‌وزیری این رژیم اعلام کرد این ویدئو هیچ ارتباطی به ایران یا شیوع ویروس کرونا نداشته است. 

دو وزیر اسرائیل گفته بودند: بنیامین نتانیاهو ، در نشست کابینه ویدئویی را پخش کرد و مدعی شد که در این ویدئو شواهدی وجود دارد که ایران در حال پنهان کاری درباره قربانیان ویروس کرونا بوده و اجساد قربانیان این ویروس را در زباله‌ها دفن می‌کند.

این در حالی است که چند ساعت بعد، دفتر نخست‌وزیری اسرائیل اعلام کرد که فهمیده این ویدئو هیچ ارتباطی به ایران یا بحران شیوع ویروس کرونا نداشته است. این فیلم مربوط به یک مینی سریال بوده که در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است.

نتانیاهو در نشست روز دوشنبه کابینه رژیم صهیونیستی به وزیران کابینه می‌گوید که ویدئویی دیده که در آن سربازان ایرانی در حال انتقال اجساد به کامیون‌ها بوده تا آن‌ها را به محل دفن زباله‌ها ببرند.

بر اساس گفته دو وزیر کابینه، نتانیاهو گفته که مئیر بن شبات، مشاور امنیت اسرائیل این ویدئو را به نتانیاهو نشان داده است.

بسیاری از وزیران کابینه خواستار دیدن این فیلم بودند و نتانیاهو نیز از شبات خواسته تا این فیلم را برای وزیران ارسال کند.

این فیلم هفته پیش توسط برخی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود و نتانیاهو بدون هیچگونه اعتبارسنجی یا تاییدی اقدام به مطرح کردن آن در نشست کابینه کرده است.

در همین حال رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند یعقوب لیتسمن، وزیر بهداشت این کشور و همسر وی به ویروس کشنده کرونا آلوده شده اند.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک