23:38 09 آوریل 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعلام كرد كه مقامات این کشور تصمیم گرفته اند در رابطه با شیوع نوع جدید ویروس کرونا ، همه پروازهای بین المللی را به مدت دو هفته به حالت تعلیق درآورند.

به گزارش اسپوتنیک، این وزارتخانه  در توییترخود  اعلام کرد : "دولت پادشاهی تصمیم گرفته است پروازهای بین المللی را به مدت دو هفته (با شروع یکشنبه 15 مارس) به عنوان بخشی از اقدامات برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورد."

روز پنجشنبه ، وزارت بهداشت عربستان سعودی گزارش داد که تعداد موارد ابتلا به کرونا ویروس به 45 نفر رسیده است. تقریباً 4 هزار نفر مورد معاینه قرار گرفته اند.

در پایان سال گذشته میلادی ،  مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه (سینه پهلو ) با منشا ناشناخته در شهر ووهان این کشور خبر دادند. دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک نوع جدید ویروس کرونا است. بتازگی  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است.

براساس آخرین آمار در مجموع،132 هزار نفر در بیش از  120 کشور جهان  به این بیماری مبتلا شده، حدود 5 هزار نفر فوت کرده اند. در روسیه 34 مورد ابتلا کرونا ویروس شناسایی شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک