10:51 07 ژوئیه 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 162

نیروهای مردمی عراق حشدالشعبی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی پایگاه ارتش را سرنگون کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای مردمی عراق معروف به حشدالشعبی، در بیانیه ای اعلام به انهدام یک پهپاد که در شرق کشور عراق در حال پرواز بوده کردند.

نیروهای مردمی عراق یا حشدالشعبی در بیانیه ای اعلام کرده است، یک فروند پهپاد که در آسمان عراق در حال پرواز بوده و سعی به حمله به ارتش عراق واقع در استان دیاله را داشته سرنگون کرده است.

پیشتر در روز چهارشنبه نیز این گروه شبه نظامی، در بیانیه ای مبنی بر پرواز یک فروند پهباد بر فراز پایگاه های حشدالشعبی در استان صلاح الدین نیز خبر داده بود که به سمت آن شلیک هم شده بود.

گردان 26 عملیاتی حشدالشعبی مستقر در پایگاه عملیاتی استان دیاله در وب سایت خود خبر از انهدام یک پهباد جنگی داد که قصد حمله به ارتش عراق را داشته است.

پیش از این منابع نظامی در بغداد گزارش دادند که مقامات عراقی برای بهبود سیستم پدافند هوایی این کشور پیشنهادهای زیادی را دریافت کرده اند؛ از جمله آنها میتوان به دستیابی سیستم های موشکی ضد هوایی مدرن از کشورهای دیگر و همچنین بازگشت به خدمت افسران برکنار شده اشاره کرد؛ این اقدامات در پاسخ به یک سری حملات به پایگاههای نظامی الحشد الشعبی بوده که به گفته رهبر شبه نظامیان عراق، توسط اسرائیل و با هماهنگی ایالات متحده انجام شده است.

 

مرتبط:

اظهارات نخست‌ وزیر عراق در مورد ادغام حشد الشعبی
کردها هواپیمای شناسایی حشد الشعبی را سرنگون کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک