خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 23

ولید الهذلول، برادر لجین الهذلول، زن زندانی سعودی اعلام کرد یکی از علل اصلی زندانی شدن خواهرش تلاش وی برای ساختن سرپناه برای زنانی است که در خشونت های خانگی آسیب دیده اند.

ستمگری ولیعهد عربستان
© AFP 2020 / FAYEZ NURELDINE
به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، ولید در مقاله ای که در سایت سی ان ان منتشر شد نوشت خواهرش در عربستان مورد شکنجه وحشیانه به خصوص شلاق و شوک الکتریکی و تعرض قرار گرفته است.
وی گفت که خواهرش از زندان "ذهبان" به جای دیگری منتقل شده است. خواهرش این مکان را که ده دقیقه از زندان اصلی فاصله دارد، قصر شکنجه توصیف کرده است.
وی به نقل از خواهرش بازجویی در این زندان را هولناک توصیف کرده و گفته است که مردان نقابدار نیمه شب او را از خواب بیدار کرده و تهدیدهایی می کنند که در خیال هیچ کس نمی گنجد.
وی افزود این شکنجه ها زیر نظر سعود القحطانی، مشاور سابق محمد بن سلمان، صورت می گیرد.
ولید تصریح کرد که خواهرش حاضر به همکاری با مقامات زندان برای تعقیب زنان سعودی که در تبعید به سر می برند و بازگردانشان به عربستان نشده است به همین دلیل مورد بدرفتاری و توهین قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد که عربستان هیچگاه کشوری دموکرات نبوده است وی از "ماریا کاری"، خواننده زن آمریکایی خواسته است قبل از برگزاری برنامه اش — که دیروز پنج شنبه در عربستان برگزار شد — خواستار آزادی لجین شود.
از سوی دیگر علیا الهذلول، خواهر لجین هم گفته است علیه شکنجه خواهرش شکایت کرده است.
علیا در یادداشت توییتری نوشت لجین دو ماه قبل شکایت کرده بود اما ظاهرا تلاش هایی صورت می گیرند تا مانع تحقیق و بازرسی درباره شکنجه شدن وی در زندان شوند.

مرتبط:

جنگ رسانه ای ایران و عربستان
اصلاحات گسترده در صنعت عربستان سعودی
ترس عربستان از دموکراسی ایران
گاوبازی در عربستان
عربستان، میلیاردها دلار گاز آمریکا را خریداری می کند
ارز دیجیتالی عربستان سعودی و امارات
مخالفت با فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک