10:56 23 اوت 2019
بیش از 15 امام جماعت در کویت به خاطربی نزاکتی در خطبه هایشان برکنار شدند

واکنش کویت به خبر عادی سازی روابط با اسرائیل

© AFP 2019 / Yasser Al-Zayyat
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 122

معاون وزیر خارجه کویت، عادی سازی روابط با اسرائیل را رد نمود.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فلسطینی من، خالد الجار الله معان وزیر امور خارجه در خصوص خبرهای اخیر در خصوص از سرگیری روابط با اسرائیل گفت: ما با عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف هستیم. 
از سوی دیگر به تمام مواضعی که در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل مطرح می شود احترام می گذاریم. کویت اقدامی در راستای عادی سازی روابط انجام نداده است و هیچ موضع رسمی غیر از این موضع اتخاذ نکرده است. 
کویت آخرین کشوری خواهد بود که دست به عادی سازی روابط با اسرائیل می زند. ما شاهد سخنان و نقل قولهای مختلفی در شبکه های اجتماعی هستیم اما هیچ موضع رسمی در قبال عادی سازی روابط میان کویت و اسرائیل وجود ندارد. 
شایان ذکر است، در ماه دسامبر سال گذشته، مقامات ایالات متحده از نه کشور عربی خواستند تا از پیشنویس قطعنامه آمریکا در سازمان ملل متحد علیه حماس را تاکید کنند. فرستاده ویژه دولت ایالات متحده در خاورمیانه، نامه هایی را به دیپلمات های مراکش، عمان، بحرین، اردن، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، مصر و قطر فرستاد. با این حال، کشورهای عربی از ابتکار آمریکا حمایت نمی کردند. علاوه بر این، قبل از رای گیری در قطعنامه، نماینده دائم کویت به سازمان ملل متحد، منصور آیة الطبیبی، از طرف گروهی از کشورهای عربی سخن می گفت، اعلام کرد که اشغال سرزمین های فلسطینی، دلیل اصلی عدم حمایت از این قطعنامه است. 

 

مرتبط:

آمریکا و اسرائیل در حمله به سوریه قادر به دستیابی به اهداف خود نخواهند بود
اسرائیل تحت فشار آمریکا، قرارداد اف-16 با کرواسی را لغو کرد
افتتاح ایستگاه رادیویی حماس در اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک