09:54 19 ژوئن 2019
حمایت بحرین و امارات از عربستان

حمایت بحرین و امارات از عربستان

© REUTERS / Middle East Monitor
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 03

مقامات بحرین و امارات عربی متحده از تصمیمات عربستان سعودی در رابطه با قضیه قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی حمایت کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خارجه بحرین ضمن ابراز حمایت از تصمیمات عربستان گفته می شود:" این گام ها حاکی از تمایل به مجازات همه افراد دخیل در این جنایت و کشف واقعیات با شفافیت و گشودگی کامل است".
وزارت خارجه امارات خاطرنشان کرد تصمیمات عربستان سعودی در رابطه با قضیه قتل جمال خاشقجی، "پیروی ریاض از ارزش ها ، اصول و عدالت را ثابت کرده و حاکی از احترام به قانون است".
بحرین و امارات با سیاسی شدن قتل روزنامه نگار منتقد سعودی یا سوء استفاده از این جنایت برای بدنام کردن عربستان مخالفت ورزیدند.
خاشقجی 59 ساله که با روزنامه واشنگتن پست همکاری می‌کرد، ماه گذشته برای کارهای اداری مربوط به ازدواج خود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما هرگز از آن محل خارج نشد.
مطابق با اعلامیه منتشره از سوی دادستان کل عربستان سعودی در روز پنج شنبه، خاشقجی را با تزریق موادمخدر کشتند، بدنش را تکه تکه کرده و سپس از کنسولگری خارج کردند. 21 نفر در رابطه با این قتل بازداشت شده اند. برای 5 نفر که بطور مستقیم در قتل خاشقجی دست داشتند تقاضای حکم اعدام شده است. بقیه مطابق با احکام شرعی مجازات خواهند شد.
ایالات متحده آمریکا در روز 15 نوامبر علیه 17 شخص حقیقی که در زمان قتل خاشقجی سمت هایی در دولت عربستان سعودی داشتند تحریم هایی وضع کرد و برای مجازات مقصران در این قضیه با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.

 

 

مرتبط:

مجازات قاتلان خاشقجی
تحریم معاون سابق پادشاه عربستان به دلیل مشارکت در قتل خاشقجی
نامزد روزنامه نگار سعودی و نقش او در قتل خاشقجی
سلاخی خاشقجی؛ دسته ای تازه برای تبر ایران
قاتلان خاشقجی در چمدان های خود چه حمل کردند؟+ عکس
نوار صوتی قتل خاشقجی
بن سلمان نمی تواند از قضیه خاشقجی فرار کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک