05:17 17 ژوئیه 2019
خنثی شدن حمله جدید حوثی ها به عربستان

خنثی شدن حمله جدید حوثی ها به عربستان

© AFP 2019 / Mohammed Huwais
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
1418

نیروهای دفاع هوایی عربستان سعودی توانستند موشکی را که نیروهای حوثی عضو جنبش "انصار الله" از خاک یمن به سوی پالایشگاه شرکت "سعودی آرامکو" در استان مرزی جیزان پرتاب کرده بود، قبل از رسیدن به هدف سرنگون کنند.

به گزارش اسپوتنیک، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی در حال جنگ در یمن ضمن بیان این مطلب افزود از زمان به قدرت رسیدن حوثی ها در یمن در سال 2014 میلادی، 195 موشک به سوی خاک عربستان شلیک شده و در نتیجه این شلیک ها 112 نفر کشته و صدها نفر زخمی شده اند.
پیشتر حوثی ها از شبکه تلویزیونی "المسیره" اعلام کرده بودند که به سوی پالاشگاه شرکت "سعودی آرامکو" در استان مرزی جیزان موشک بالستیک "بدرـ1" شلیک کرده اند. استان جیزان، واقع در مجاورت یمن از زمان آغاز عملیات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان علیه حوثی ها در سال 2015 بطور دائمی از سوی شیعیان یمنی گلوله باران می شود. در ماههای اخیر حوثی ها همچنین موسسات متعلق به شرکت "سعودی آرامکو" در استان مرزی جیزان را مورد حملات موشکی قرار می دهند اما این شرکت اعلام کرده در نتیجه این عملیات هیچگونه خسارتی ببار نیامده است.
در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. ظاهراً ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

 

 

مرتبط:

جلوگیری از حمله حوثی ها به نفتکش عربستانی
کنترل فرودگاه حدیده از دست حوثی ها خارج شد
حوثی ها بالگرد نظامی سعودی را سرنگون كردند
موافقت حوثی های یمن با پیشنهاد شرکت در روند صلح
کشته شدن چند رهبر حوثی های یمن در نتیجه حملات عربستان
انتشار فیلم ترور رئیس دولت حوثی های یمن توسط سعودی ها
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک