03:10 23 اوت 2019
عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران

دیدار عراقچی با رئیس‌جمهور افغانستان

© AFP 2019 / DIETER NAGL
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 11

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران که به کابل سفر کرده، با رئیس جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، سید عباس عراقچی با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهور ایران به رئیس جمهور افغانستان، بر اراده جمهوری اسلامی ایران به گسترش همه جانبه روابط با افغانستان تاکید کرد.
در این دیدار گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور به ویژه در حوزه های تجارت، حمل و نقل و ترانزیت، مالی و بانکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. دو طرف همچنین مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی و کمبود آب را بررسی کرده و بر عزم و اراده خود برای تبدیل آب به موضوعی برای همکاری و تعاون بین دو کشور تاکید کردند.
با توجه به جنایات اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان طرفین در این دیدار یک بار دیگر عزم خود برای مبارزه با گروه های تکفیری تروریستی و ضرورت هماهنگی تلاش های دو کشور در این زمینه را مورد تاکید قرار دادند.

آقای عراقچی که برای یک دیدار دوجانبه به کابل سفر کرده است پیش از دیدار با رئیس جمهور با صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین روز سه شنبه بیستم شهریور با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان، محب مشاور امنیت ملی آن کشور و حکمت کرزی معاون وزیر امور خارجه نیز دیدار کرده بود. در این گفتگوها مسائل فیمابین در روابط ایران و افغانستان و چگونگی استمرار همکاری های دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام، اوضاع منطقه، مبارزه با تروریسم و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عراقچی روز سه شنبه همچنین در اولین اجلاس سه جانبه معاونین وزرای خارجه ایران، افغانستان و هند، با محوریت همکاری های اقتصادی شرکت کرده بود.

 

 

مرتبط:

در افغانستان تروریست ها کاندیدای انتخابات پارلمانی را کشتند
ایران خواستار ادامه آتش بس در افغانستان است
آغاز مذاکرات صلح "پاکستان، چین، افغانستان"
داعشی های افغانستان از کجا آمده اند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک