05:54 17 ژوئیه 2019
سخنان تهدید آمیز یکی از مقامات انصارالله

سخنان تهدید آمیز یکی از مقامات انصارالله

© REUTERS / Khaled Abdullah
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 101

یکی از اعضای رهبری جنبش انصارالله یمن در مصاحبه‌ای تاکید کرد که کشورهای حمله کننده به یمن باید محاسبات خود را بازبینی کنند و امارات خطر هدف قرار داده شدن دوبی را درک می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، "محمد البخیتی" عضو مجلس سیاسی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه خبری المیادین ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد که عربستان نتوانست افکار عمومی را متقاعد کند که ما نفتکش (و نه ناوچه جنگی) آنها را هدف قرار دادیم.
وی افزود: امروز تعطیل کردن فرودگاه‌ها و بنادر کشورهای متجاوز در دسترس ماست و با توجه به جنایت سعودی‌ها علیه مردم یمن این حق را داریم که تمامی کشتی‌های آنها را هدف قرار دهیم اما هنوز به این مرحله نرسیده ایم.
البخیتی در ادامه مصاحبه با المیادین گفت: این عربستان بود که اول کشتی های تجاری، فرودگاه ها و بندرها را در جریان جنگ علیه یمن هدف قرار داد.
وی گفت: امنیت باب المندب به نفع همه است بنابراین کشورهای متجاوز باید حمله علیه یمن را متوقف کنند.
در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه " انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول عربستان و غرب قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هاکه صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

مرتبط:

حمله پهپادی حوثى هاى یمن به فرودگاه ابوظبی
انصارالله یمن یک ناو عربستان را هدف قرار داد
آغاز عملیات ائتلاف عربستان برای تصرف بندر حدیده یمن
انهدام یک ناوچه اماراتی در ساحل یمن
یمن موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرد+ ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک