خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
159

خالد الیمانی، وزیر خارجه جدید یمن و نماینده دائم سابق این کشور در سازمان ملل اعلام کرد نیروهای حوثی عضو جنبش شیعی انصارالله با ارسال نامه ای به سازمان ملل موافقت خود با شرایط حل و فصل صلح آمیز درگیری در یمن را اطلاع دادند.

به گزارش اسپوتنیک، الیمانی این مطلب را در اولین مصاحبه اش پس از انتصاب به سمت وزیر خارجه با شبکه تلویزیونی "العربیه" اعلام کرده و خاطرنشان کرد حوثی ها قبول کردند از شهرهای تصرف شده خود عقب نشینی نموده و سلاح هایشان را تحویل دهند.
الیمانی روز چهارشنبه به سمت وزیر خارجه یمن منصوب شده و جای عبدالمالک المخلافی را گرفت که از سال 2015 تا به حال این سمت را عهده دار بود.


در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع نیروهای حوثی جنبش شیعه " انصارالله و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور رسمی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

 

 

مرتبط:

انتشار فیلم ترور رئیس دولت حوثی های یمن توسط سعودی ها
ادعای بن سلمان برای پایان به جنگ یمن محال است
انتقال دو میلیارد دلاری عربستان به بانک مرکزی یمن
حوثی ها حامیان رییس جمهور یمن را آزاد کردند
حمله موشکی به تانک سعودی "آبرامز" در یمن + فیلم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک