سخنان عمار حکیم درباره دولت آینده عراق

سخنان عمار حکیم درباره دولت آینده عراق

© AP Photo / Hadi Mizban
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 24

عمار حكيم رهبر جریان «الحکمه» عراق با بیان این‌که گفت‌وگوها برای تشکیل دولت آینده این کشور به خوبی پیش می‌رود، تاکید کرد که این دولت، ایرانی یا آمریکایی نخواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، حکیم در کنفرانسی خبری که چهارشنبه 23 مه در کویت برگزار کرد گفت: «مشورت‌ها برای تتشکیل دولت آینده عراق به خوبی پیش می‌رود». او افزود: «جریان صدر هم‎پیمان اصلی ما نه از امروز بلکه از سال‌های دراز پیش است. معتقدیم که این ائتلاف دو جانبه می‌تواند هسته اصلی (دولت) باشد».


در انتخابات پارلمانی اخیر عراق که روز 12 مه برگزار شد، ائتلاف «سائرون» به رهبری مقتدی صدر، با به دست آوردن 54 کرسی، پیشتاز انتخابات شد. در این انتخابات جریان الحکمه 19 کرسی به دست آورد.
حکیم در کنفرانس خبری گفت: «ما می‌خواهیم عراق را از همه محورهای منطقه‌ای و بین‌المللی دور کنیم تا عراق برای عراقی‌ها بماند».


او افزود: «معتقد نیستم که دولت آینده ایرانی یا آمریکایی خواخد بود، بلکه دولتی عراقی با تصمیمی عراقی تشکیل خواهد شد که به سود عراقی‌ها فعالیت خواهد کرد تا بدین ترتیب کشور روابط خوبی با همسایگان عرب و مسلمانش و همچنین جامعه جهانی داشته باشد».

مرتبط:

پارلمان عراق
پرتاب کننده کفش به سمت جرج بوش به مجلس عراق راه یافت + عکس
نتیجه انتخابات عراق هم به سود ایران تمام شد
انتخابات مجلس عراق و یک برند سیاسی قوی که قربانی بی اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی شد
آیا ایران، در انتخابات عراق پیروز شده است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک