07:13 23 مارس 2019
احساس شادی و درد آزاد شدگان ازاسارت تروریست ها در غوطه شرقی

احساس شادی و درد آزاد شدگان ازاسارت تروریست ها در غوطه شرقی

© Sputnik / Mikhail Alaeddin
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 70

روز 12 آوریل ارتش سوریه منطقه غوطه شرقی را بطور کامل آزاد کرد. اسپوتنیک با آزاد شدگان ازاسارت تروریست ها در غوطه شرقی به گفتگو پرداخت.

مروت سلیم، زن 38 ساله آزاد شده از زندان "التوبه" در غوطه شرقی پس از 5 سال حبس می گوید: امروز ما دوباره به دنیا آمده ایم. آخر دیگر از دیدار دوباره با خویشاوندان و نزدیکان خود ناامید شده بودیم".
خانم مروت سلیم همچون دیگر زندانیان طی مدت حبس خود مورد شکنجه و آزار قرار داشته و با محرومیت های گوناگونی روبرو بود. وی می گوید هنوز نمی تواند باور کند که آزاد شده است و هم احساس شادی وهم احساس درد می کند چون احساس درد و هراس طی مدت حبس به اعماق وجودش رسوخ کرده است.
عبداللطیف محمد سعید، نظامی 23 ساله، یکی دیگر اززندانیان می گوید زندانیان در شرایط غیر انسانی و بسیار دشواری زندگی می کردند. آنها از یک طرف بطور دائمی با خطر شکنجه و ضرب و شتم روبرو بوده و به این خاطر احساس ترس می کردند و از طرف دیگر هر روز به کار طاقت فرسای حفر سنگر ها و تونل ها اشتغال داشتند.
فاطمه سلیم می گوید شبه نظامیان عضو گروه "جیش الاسلام" پس از هر ناکامی خود در نبردها با نیروهای دولتی از زندانیان انتقام گرفته و مخصوصا نظامیان سابق را کتک می زدند.
تروریست ها همچنین از محبوسان زندان "التوبه" به عنوان سپر زنده برای چلوگیری از حملات نیروهای دولتی سوریه استفاده می کردند.

 

 

 

مرتبط:

غوطه شرقی تحت کنترل کامل ارتش سوریه در آمد
آزادی تمام گروگان ها در غوطه
وزارت دفاع: عملیات خروج گروه هاى تروريستى از غوطه شرقی به پايان رسيد
رانندگی اسد با ماشین شخصی اش در غوطه شرقی + فیلم
پروازهای شناسایی هواپیما های امریکایی در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه
کابینه انگلیس و عملیات نظامی علیه سوریه
کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاح های شیمیایی در سوریه
آیا سوریه بمباران خواهد شد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک