23:28 02 ژوئن 2020
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 50

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از توافقات اخیر بغداد و اربیل از جمله بازگشایی فرودگاههای اربیل و سلیمانیه در کردستان عراق استقبال کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، ایرج مسجدی در پیامی با اشاره به گفتگوها و توافق های میان بغداد و اربیل طی هفته های اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر ضرورت و اهمیت گفتگو برای برطرف کردن اختلافات و مشکلات در عراق تاکید دارد.
وی با اشاره به ارتباط خوب و نزدیک تهران با همه گروه ها طوایف و اقوام عراقی افزود: ایران از هر گونه تلاش برای رفع اختلافات از طریق مسالمت آمیز در چارچوب عراق یکپارچه و قانون اساسی این کشور حمایت می‌کند و در ماههای اخیر نیز همواره بر اهمیت گفتگو تاکید داشته و تلاش خود را برای آغاز گفتگو میان دو طرف انجام داده است.
مسجدی توافق های اخیر میان دو طرف ازجمله از سرگیری فعالیت های فرودگاه بین‌المللی در منطقه کردستان عراق را در عادی سازی و تقویت روابط اقتصادی و اجتماعی در داخل و خارج عراق موثر دانست و ابراز امیدواری کرد توافق‌های جدید میان بغداد و اربیل زمینه بهبود شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور بیش از پیش فراهم و با تلاش طرفین، مشکلات فی ما بین به تدریج حل و فصل شود.

مرتبط:

احتمال ازسرگیری پروازهای بین‌المللی کردستان عراق قبل از عید نوروز
در کردستان عراق معترضان دفتر چند حزب را آتش زدند
عراق از سفر وزیر خارجه آلمان به اقلیم کردستان جلوگیری کرد
نتایج همه‌ پرسی کردستان عراق رسما باطل شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک