12:20 26 ژانویه 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
1419

منابعی در یمن، روز شنبه یازدهم آذرماه، گزارش دادند که نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق این کشور، مراکز و نهادهای اصلی صنعا از جمله ساختمان تلویزیون این کشور را تصرف کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایران اینترناشنال، تنش میان حوثی‌ها و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح که به عنوان دو نیروی هم پیمان صنعا پایتخت یمن را، به شکل مشترک اداره می‌کنند، از دو روز پیش، در پی درگیری و کشته شدن ۳۰ نفر از آنها، آغاز شد.
تلویزیون اسکای‌نیوز، به نقل از منابع خود در یمن، گزارش داد که نیروهای صالح، ساختمان ریاست جمهوری، وزارت دفاع، بانک مرکزی، وزارت دارایی و مرکز دستگاه امنیت ملی یمن را در صنعا به تصرف خود درآوردند.
نیروهای صالح همچنین ساختمان تلویزیون یمن، که در دست حوثی‌ها بود، به دست گرفتند و فرودگاه بین‌المللی صنعا را محاصره کردند.
از سوی دیگر، وب‌سایت روزنامه القدس العربی، خبر داد که حزب کنگره ملی یمن وابسته به علی عبدالله صالح، ساعاتی پیش، مراکز امنیتی و ارتش را به سرپیچی از دستورات حوثی‌ها فراخواند.
منابع یمنی می‌گویند که درگیری‌ ساعات گذشته میان حوثی‌ها و نیروهای صالح در صنعا پایتخت یمن، به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از دو طرف انجامید.
در همین حال، برخی رسانه‌های یمنی گزارش دادند که عبدالملک الحوثی، رهبر شبه‌نظامیان حوثی، علی عبدالله صالح را به تعقل و بازگشت از تصمیم رویارویی نظامی با حوثی‌ها فراخواند.

مرتبط:

پدافند هوایی عربستان موشک شلیک شده از یمن را منهدم کرد
چشم اندازی بر پایان بحران یمن
ایران، آمریکا را مسئول "جنایات ریاض" در یمن دانست
تکذیب کمک موشکی ایران به یمن
آیا ایالات متحده دلسوز یمن شده است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک