08:53 24 اکتبر 2018
وزیر عربستانی،لبنان را تهدید کرد

وزیر عربستانی، لبنان را تهدید کرد

© Sputnik / Valeriy Melnikov
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
107

ثامر السبهان وزیر مشاور در امور خلیج فارس عربستان گفت که کشورش اقداماتی شدیدتر علیه لبنان اتخاذ خواهد کرد تا به زعم وی اوضاع در این کشور به حالت طبیعی خود برگردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت مشرق، این اظهارات السبهان دقایقی بعد از درخواست عربستان از اتباع خود برای ترک فوری لبنان و عدم سفر به این کشور مطرح شد.

وزیر مشاور در امور خلیج فارس عربستان سه روز قبل در اظهاراتی مدعی شد که حزب‌الله در هر عملیات تروریستی علیه عربستان حضور دارد.

السبهان گفت: به سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان گفتیم که اقدامات خصمانه‌ای که حزب‌الله انجام می‌دهد، به مثابه اعلام جنگ علیه عربستان از سوی لبنان و از سوی حزب‌الله است.

وی در عین حال اجبار کردن حریری به استعفا از سوی ریاض را تکذیب کرد و مدعی شد که حزب‌الله لبنان و هواداران آن چنین دروغ‌هایی را مطرح می‌کنند.

سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان روز شنبه گذشته در اقدامی غافلگیرکننده از ریاض پایتخت عربستان سعودی کناره‌گیری خود را اعلام کرد.

وی در بیانیه‌ای که رسانه‌های سعودی آن را منتشر کردند، ادعا کرد: هر جا ایران حضور یافته ویرانی و فتنه نیز در آنجا حضور یافته و ایران تمایل بی‌هدفی را برای نابودی جهان عرب دنبال می‌کند.

الحریری در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود، حزب‌الله را نیز مورد حمله قرار داد و گفت: حزب‌الله توانست با سلاح به تحمیل خواسته‌های خود بپردازد و مداخله‌های حزب‌الله باعث ایجاد مشکلات با کشورهای عربی اطراف ما شده است.

 

 

مرتبط:

عربستان: ما خواهان تحریم‌های جدید علیه ایران هستیم
درخواست عربستان از اتباع خود برای ترک فوری لبنان
آیا امشب ولیعهد عربستان جانشین پدرش خواهد شد؟
نخست وزیر مستعفی لبنان در بازداشت عربستان
نامه عربستان علیه ایران به شورای امنیت ملی سازمان ملل
روحانی دشمنی با ایران و دوستی با آمریکا و اسرائیل را خطای راهبردی عربستان نامید
بانک‌های عربستان ۱۲۰۰ حساب بانکی را مسدود کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک