09:22 19 ژانویه 2019
امیر قطر: ایران یگانه راه تامین غذا و دارو در زمان محاصره ما بود

امیر قطر: ایران یگانه راه تامین غذا و دارو در زمان محاصره ما بود

© AFP 2018 / Ashraf Shazly
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
1130

امیر قطر ضمن انتقاد از سیاست های خصمانه کشورهای عربی اعلام کرد ایران یگانه راه تامین غذا و دارو برای قطر در زمان محاصره آن از سوی این کشورها بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نامه نیوز، شیخ تمیم بن حمد آل، ثانی امیر قطر در گفتگو با شبکه سی بی اس به تشریح علت روی آوردن کشورش به ایران پرداخته و با اشاره به همسایگی قطر و ایران مدعی شد که دوحه بیش از کشورهای محاصره کننده، با سیاست خارجی این کشور مشکل دارد.
امیر قطر با این حال تاکید کرد زمانی که کشورش از سوی چهار کشور عربی مورد محاصره و فشار سیاسی و اقتصادی قرار گرفت، ایران تنها راه تامین دارو و غذا بود.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی استقلال قطر را خط قرمز دوحه دانست و گفت اجازه نخواهد داد هیچ کس در امور کشورش مداخله کند.
وی که پیشتر در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دیدار کرده از آمادگی کشورش برای گفتگو با کشورهای محاصره کننده برای حل اختلافات خبر داد.
امیر قطر همچنین از پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای برگزاری نشستی مشترک با همسایگان عرب قطر در کمپ دیوید با هدف حل اختلاف‌های به وجود آمده خبر داد و گفت که این پیشنهاد مورد موافقت دوحه قرار گرفته است.
گفتنی است عربستان، مصر، امارات و بحرین از اواسط خرداد ۹۶ با ادعای حمایت قطر از تروریسم و ارتباط با ایران، روابط خود را با این کشور قطع کرده اند؛ موضوعی که دوحه همواره آن را تکذیب کرده است.

مرتبط:

امضای توافق همکاری نظامی بین قطر و روسیه
تیلرسون: فکر میکنم که عربستان سعودی برای گفتگو با قطر آماده نیست
تیلرسون: واشنگتن برای حل بحران قطر وارد گفتگو می شود
تلاش تیلرسون برای آشتی قطر و عربستان
امیر قطر: برای حل بحران مذاکره می کنیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک