14:50 20 ژوئیه 2018
تکذیب سفر سیاستمدار معروف عراقی به عربستان

تکذیب سفر سیاستمدار معروف عراقی به عربستان

© Sputnik / A. Savin
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 13

عمار حکیم رهبر جریان سیاسی عراقی 'حکمت ملی' خبر سفر خود به عربستان سعودی را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عمار حکیم طی یک گفت وگوی مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در رابطه با خبر سفرش به عربستان گفت: چندی پیش واسطه ای از سوی سعودی ها برای من پیام آورد که اگر از شما دعوت شود به ملاقات سران این کشور خواهید رفت که من در پاسخ گفتم اگر سوغاتی آنها به من خروج از بحرین و اتمام کشتار ملت مظلوم یمن باشد، حتما می پذیرم.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، پایگاه خبری 'مطالعات عربستان سعودی' ضمن اعلام این مطلب به نقل از عمارحکیم افزود: ' البته این خواسته از سوی آنها رد شد و به همین دلیل فعلا قصد سفر به عربستان را ندارم.'
همچنین به گزارش رسانه های گروهی عربی، صالح العرباوی یکی از رهبران جریان حکمت ملی عراق که به تازگی توسط عمار حکیم تاسیس شد؛ دریافت دعوت سفر به عربستان توسط حکیم را تکذیب کرد.
العرباوی توضیح داد: رویکرد عمار الحکیم مبنی بر در پیش گرفتن سیاست درهای باز بر روی کشورهای منطقه به ویژه همسایگان عراق بر اساس اصل روابط متقابل و منافع مشترک است.
در همین راستا پایگاه خبری بغداد تایمز نیز به نقل از رعد الحیدری یکی دیگر از رهبران جریان حکمت ملی نوشت: عمار حکیم دعوت رسمی برای سفر به عربستان دریافت نکرده است.
شایان ذکر است روزنامه های سعودی فرامنطقه ای الشرق الاوسط و الحیات و العرب در چند روز گذشته از سفر قریب الوقوع عمار حکیم به عربستان خبر دادند.

مرتبط:

آغاز فروش لباس های زیبای زنانه در شهر موصل عراق + عکس
معاون رئیس جمهوری عراق بر ضرورت وحدت بغداد و تهران تاکید کرد
دیدار بحث برانگیز شاهزاده عربستان با رهبر شیعیان عراق
حمله هوایی جنگنده ترک به شمال عراق
هفت هزار داعشی در عراق چه می کنند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک