23:58 21 نوامبر 2018
Sheikh Hamad Bin Khalifa Al-Thani, walks beside Philippine troopers during arrival honors at the Malacanang palace in Manila, Philippines on Tuesday April 10, 2012.

مدیریت رویارویی قطر با عربستان سعودی

© AP Photo / AARON FAVILA
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 62

منابع آمریکایی فاش کردند شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی نخست وزیر سابق، در حال حاضر رویارویی قطر با عربستان و شرکایش را مدیریت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، مجله فارین پالیسی آمریکا نوشت پناه بردن مجدد به حمد بن جاسم که در حال حاضر در آمریکا به سر می برد به منزله کودتای سیاسی داخلی در قطر است و حتی شکستی برای شیخه موزه المسند مادر امیر قطر و فرزندانش به خصوص تمیم به شمار می آید.
این مجله آمریکایی خاطرنشان کرد بازگشت بن جاسم بخشی از نتایج اولیه این کودتای سیاسی است؛ زیرا تبعید او یکی از دلایل کناره گیری زودهنگام شیخ حمد بن خلیفه به نفع پسرش تمیم بود.
فارین پالسی می نویسد یکی از شروطی که بعد از به حکومت رسیدن تمیم برای شیخ حمد بن جاسم گذاشته شده بود دوری کامل از همه پرونده های سیاسی و مالی بود که بر عهده داشت و حالا بازگشت بن جاسم به صفحه شبکه های ماهواره ای آمریکا در قالب مدافع سیاسیت های قطر در برابر عربستان و شرکایش به منزله اعتراف شیخه موزه و فرزندانش به این موضوع است که نمی توان از او بی نیاز بود و کنار گذاشتنش هم اشتباهی بزرگ بود به ویژه آن که مسائل بین المللی را از دور و توسط طرفدارانش اداره می کرد.
مجله آمریکایی گزارش خود را با این مطلب به پایان می رساند که کمک گرفتن مجدد از شیخ حمد بن جاسم نوعی اعتراف به شکست در برابر او و اعتراف به این موضوع است که تمیم یک تیم منسجم برای ورود به صحنه هرگونه رویارویی با کشورهای همسایه را ندارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک