08:25 22 فوریه 2019
ارتش سوریه بیش از 90 درصد حلب را تحت کنترل خود قرار داده است

ارتش سوریه بیش از 90 درصد حلب را تحت کنترل خود قرار داده است

© REUTERS / Omar Sanadiki
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 250

ارتش دولتی سوریه موفق شد بیش از 70 درصد اراضی تا به حال تحت کنترل شبه نظامیان در حلب را باز پس بگیرد و حالا 91 درصد این شهر تحت کنترل نیروهای تابع اسد قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی"روسیه 24" ، این مطلب را مرکز روسی مصالحه طرفهای متخاصم اعلام کرده است. همچنین اطلاع حاصل شده که طی شبانه روز گذشته در تخلیه بیش از 1300 فرد غیر نظامی از جمله 500 کودک از نواحی هنوز تحت کنترل شبه نظامیان توفیق حاصل شده است. تمام این افراد را در مرکز کمک رسانی اسکان داده و غذای گرم، آب و لباس گرم را برایشان تأمین کرده اند. خود تروریست ها نیز اط حلب فرار می کنند. 74 نفر از آنها سلاح های خود را به زمین گذاشته و عفو شده اند.
دیشب اوضاع سوریه در مرکز توجه سرگئی لاوروف و فرانک ـ والتر اشتاین مایر، وزیران خارجه روسیه و آلمان قرار داشت که در آستانه نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا در هامبورگ دیدار کردند.
به گزارش منابع آلمانی، اشتاین مایر بر برقراری آتش بس فوری در حلب اصرار ورزیده است. وزیران خارجه روسیه و آلمان همچنین اوضاع اوکراین و همکاری اقتصادی در چهارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا را مورد بحث قرار دادند.

مرتبط:

شبه نظامیان در حلب به ارتش سوریه پیشنهاد کردند آتش بس پنج روزه جدیدی برقرارشود
سرهنگ روسی بر اثر جراحات وارده در نتیجه گلوله باران یکی از محلات مسکونی حلب درگذشت
ارتش سوریه مقاومت شبه نظامیان در مرکز تاریخی حلب را در هم شکست ، دشمن در حال فرار به سمت جنوب است
روسیه و چین از تصویب قطعنامه سازمان ملل درباره حلب جلوگیری کردند
ابراز تأسف "پزشکان بدون مرز" به خاطر مرگ پزشکان روسی در حلب
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک