18:22 21 فوریه 2018
  لاوروف : آمریکا قصد ندارد به تروریست ها در سوریه حمله کند

  لاوروف : آمریکا قصد ندارد به تروریست ها در سوریه حمله کند

  © Photo/ Ministry of defence of the Russian Federation
  خاور میانه
  دریافت لینک کوتاه
  381

  سرگی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای بیان داشت : مسکو مطمئن نیست که آمریکا قصد حمله به تروریست های " جبهه النصره" را داشته باشد.

  این وزیر یادآوری نمود که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا علنا گفت: ممکن است کسی که تروریست نیست بخواهد محدوده ی تحت اشغال " جبهه النصره" را ترک کند.
  ولید معلم ، وزیر امور خارجه سوریه نیز بیان داشت که واشنگتن از ابتدا قصد نداشت توافق بدست آمده با مسکو و دمشق را اجرا کند. به گفته ی وی ، آمریکا به روشنی نمی خواهد بر متحدین خود یعنی به اصطلاح ائتلاف فشار بیاورد.
  وزیر امور خارجه سوریه گفت: " اگر آمریکا واقعا می خواست راه حلی در سوریه بیابد ، آنرا پیدا کرده بود. نمی توان گفت که آمریکا نمی تواند به عربستان سعودی ، قطرو یا ترکیه فشار نیاورد. گروهک هایی که خود را آشتی طلب می نامند و فقط در حلب هستند اعلام کردند که به آتش بس ملحق نمی شوند. آنها تقریبا 300 بار رژیم آتش بس را نقض کرده و ساکنین غیر مسلح و نظامیان را کشته اند. در نتیجه فقط ارتش سوریه به طور کامل از توافق پشتیبانی می کند و وقتی آمریکا به مواضع ما حمله می کند، به خوبی نشان می دهد که واشنگتن چطور بخش خود در توافق را اجرا می کند. "

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک