08:15 28 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 80

تحقیقات نشان می دهد که 12 هزار سال پیش از دخانیات استفاده می شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت مجله نیچر، باستان شناسان آمریکایی اظهار داشته اند که مردم باستان حدود 12 هزار سال پیش، از دخانیات استفاده می کردند.

این کشف در حین حفاری محوطه ای در یوتا، زمانی رخ داد که متخصصان در حال مطالعه یک کانون باستانی در اردوگاه شکارچیان  بودند. دانشمندان آثار و شواهدی از استفاده از دخانیات به عنوان عامل مست و مسخ کننده یافتند. به عنوان مثال در یوتا، چهار دانه تنباکو سوخته پیدا شده است، که می تواند با تاریخ یابی رادیوکربن قدمت داشته باشد. همانطور که  دانشمندان اعلام کردند، این کشف 9 هزار سال زودتر از آنچه تصور می شد، تاریخ کشیدن دخانیت را به عقب برد.

دانشمندان می گویند که مردم باستان نه تنها می توانند تنباکو را بسوزانند، بلکه برگها و ساقه های آن را می جویند. به گفته دارون دوک، باستان شناس در گروه تحقیقات انسان شناسی Far West در هندرسون، نوادا، این یافته نشان می دهد که انسانها هزاران سال قبل از اولین باری که گیاهی را به عنوان دخانیات استفاده می کردند.

پیش از این، دانشمندان استرالیایی از دانشگاه کورتین گونه جدیدی از توتون و تنباکو وحشی را پیدا کردند. این گیاه یک ماده چسبنده برای به دام انداختن و کشتن حشرات تولید می کند.

مرتبط:

رابطه عجیب سیگار کشیدن و مرگ با ویروس کرونا
نذر سیگار در راهپیمایی اربعین امروز در تهران +عکس، ویدئو
ممنوعیت سیگار کشیدن در خیابان های ترکیه
محدودیت جدید کرونایی در ترکیه: سیگار کشیدن در خیابان ممنوع!
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک