12:01 23 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 9342

قهوه با شیر و سیب زمینی با گوشت، این ترکیب محصولات معمولی خطرناک است.

به گزارش اسپوتنیک، دکتر سولوماتینا در مقاله ای می نویسد که خوردن سیب زمینی با گوشت هضم را مشکل می کند.

 حتی ترکیبات غذایی آشنا می تواند باعث ناراحتی در معده شود. النا سولوماتینا ، متخصص تغذیه می گوید که رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می تواند به دنبال داشته باشد.

گوشت با سیب زمینی، گوجه فرنگی با خیار، قهوه با شیر، انچنان ترکیب خوبی نیستند. همه تصور نمی کنند که چنین ترکیبات غذایی رایج و آشنا می تواند برای هضم مضر باشد. با این حال، بسیاری از مردم پس از خوردن ترکیب این غذاها ناراحتی را تجربه می کنند و دقیقاً به دلیل ناسازگاری برخی از غذاهای آشنا یا مواد تشکیل دهنده آنها، با اختلالاتی در کار دستگاه گوارش مواجه می شوند.

وی گفت: "بسیاری از مردم گوشت با سیب زمینی یا ماکارونی را نمی توانند هضم کنند. یک توجیه برای این وجود دارد: گوشت، محصولی که در معده هضم می شود، نیاز به اسید کلریدریک دارد، اما غذاهای نشاسته ای در معده هیچ واکنشی بر روی انها انجام نمی شود (هضم چنین غذاهایی عمدتا در روده رخ می دهد)".

به همین دلیل، افرادی هستند که پیراشکی گوشت و سیب زمینی برای آنها منع مصرف دارد.

او ادامه داد که برخی از سبزیجات با دیگر مواد غذایی در معده مخلوط نمی شوند. به عنوان مثال، از سالاد گوجه فرنگی و خیار بیش از حد استفاده نکنید.

سولوماتینا می افزاید: "بسیاری نیز گوجه فرنگی با خیار را توصیه نمی کنند. اما همه چیز در اینجا فردی است و بسیاری از مردم سالاد خیار و گوجه را در حجم زیاد می خورند."

این متخصص تغذیه همچنین از نوشیدن زیاد قهوه با شیر به دلیل ویژگی های ترکیب شیمیایی این محصولات منع می نماید.

سولوماتینا توضیح داد: "اگر شما یک فنجان قهوه و شیر بنوشید، چنین چیزی اتفاق نمی افتد. اگر در مقادیر زیاد، قهوه مانند چای قوی به پروتئین های شیر متصل می شود و این امر هضم غذا را پیچیده می کند."

مرتبط:

احتمال ممنوعیت واردات گوجه فرنگی ایران به روسیه
واکنش کاربران به امحا گوجه‌ فرنگی های صادراتی +ویدئو
سودمندی غیر منتظره آب گوجه فرنگی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک