18:32 19 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 19

سازمان بهداشت جهانی در طی گزارشات اخیر افزایش سیگار کشیدن در کشورهای مختلف را اعلام کرد و فهرستی از سیگاری ترین کشورهای دنیا منتشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال منیبان، در کشورهایی که ممنوعیت سیگار کشیدن در عموم به صورت فزاینده ای به قانون تبدیل شده است، مصرف دخانیات در گذشته همچنان رو به کاهش بود . این موضوع به ویژه در شهرهای بزرگ غربی ایالات متحده، کانادا و اروپا در طول چند دهه گذشته دیده شده است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید اما سیگار کشیدن دوباره در حال افزایش است، اما این بار در کشورهای در حال توسعه. در این میان سه کشور کیربایتی، نائورو و یونان در فهرست نخست قرار دارند.

یونان  - 42.4 ٪ بزرگسالان

یونان سومین درصد از سیگاری ها را با 42.4 ٪ به خود اختصاص داده. آمار نشان می دهد که این بالاترین درصد در اتحادیه اروپا در سال 2010 بوده است.

نائور – 47.4 درصد بزرگسالان

نائورو با 47.5% درصد دومین کشوری است که مصرف سیگار بالایی دارد . نائورو یک کشور جزیره ای کوچک با جمعیتی کم تر از 10،000 نفر است.در این کشور بیش از نیمی از زنان سیگارو حدود 50 درصد از مردان سیگار می کشند.

کیریباتی- 52.2 ٪ بزرگسالان

کیریباتی حدود 52.2 ٪ سیگاری دارد در این کشور کوچک در جنوب اقیانوس آرام، قوانینی که تنباکو را وضع می کنند سختگیر نیستند و سیگار کشیدن در بسیاری از مکان های عمومی ممنوع نیست. گفته می شود که دو سوم تمام مردان در کیریباتی سیگار می کشند.

مرتبط:

آیا سیگار شدت ابتلا به کرونا را کمتر می کند؟
ممنوعیت سیگار کشیدن در خیابان های ترکیه
رابطه عجیب سیگار کشیدن و مرگ با ویروس کرونا
نذر سیگار در راهپیمایی اربعین امروز در تهران +عکس، ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک