07:27 24 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 65

هکرها پایگاه داده ای از شماره تلفن های 3.8 میلیارد نفر را برای فروش عرضه کرده اند که شامل حدود نیمی از جمعیت جهان می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایبرنیوز، هکرها پایگاه داده ای از شماره تلفن های 3.8 میلیارد نفر را برای فروش گذاشته اند که حدود نیمی از جمعیت جهان است. این داده ها از شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سرقت رفتند و نام، نام خانوادگی، مشخصات صفحه فیس بوک و تعدادی اطلاعات دیگر نیز به آنها ضمیمه شده است. برای چنین اطلاعاتی، هکرها 100 هزار دلار درخواست می کنند، اما آنها آماده فروش این اطلاعات به صورت بخش بخش نیز می باشند.

درز این اطلاعات باعث می شود تا کاربران در خطر هک شدن و ارسال پیام های ناخواسته قرار بگیرند. بر اساس این اطلاعات، مهاجمان می توانند جزئیات زیادی در مورد کاربران پیدا کنند. به عنوان مثال، تنها با استفاده از شماره تلفن می توان محل تقریبی زندگی کاربر را بدست آورد برای این کار کد کشور و کد منطقه کافی خواهد بود.

این پایگاه داده توسط هکری که آگهی فروش آن در یکی از انجمن های دارک نت قرار داده شده است فروخته می شود. او مدعی است که این آرشیو شامل شماره تلفن کاربران کلاب هاوس و همچنین شماره هایی از لیست مخاطبین آنها، به علاوه پیوندهایی به نمایه های فیس بوک آنها است.

مرتبط:

گوگل به درخواست‌های مقامات هنگ‌کنگی برای دریافت اطلاعات کاربران پاسخ داد
رایزنی های ایران و روسیه در مورد همکاری برای امنیت بین المللی اطلاعات
انتشار اطلاعات پولشویی خانواده علی اف رئیس جمهور آذربایجان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک