08:34 28 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 54

دانشمندان کانادایی و انگلیسی سناریوی انقراض بشریت را شبیه سازی کردند.

به گزارش اسپوتنیک نشریه ای از کار تحقیقاتی دانشمندان کانادایی و انگلیسی در کتابخانه آنلاین ویلی منتشر شده است که می گوید، یکی از سناریوهای نابودی بشر، گرم شدن زمین است که کره زمین به مکانی غیرقابل سکونت در پانصد سال اینده تبدیل می شود.


محققان توجه خود را به مقاله استراتژی آب و هوا سازمان ملل متحد جلب کردند که از کشورها خواسته است فوراً تلاش های خود را برای مقابله با افزایش دمای جهانی افزایش دهند. به گفته دانشمندان این نادیده گرفته شدن عواقب خطرناکی برای زمین دارد.
کارشناسان سه مدل تغییر در کره زمین ارائه کرده اند که بدترین آنها به معنی انقراض انسان به عنوان یک گونه است.
در مقاله ای که توسط محققان The Conversation انجام شده، آمده است: "اگر گرمایش زمین متوقف نشود، در پانصد سال آینده زمین آنقدر تغییر خواهد کرد که ما مجبور خواهیم بود برای بقا و حفظ فرهنگ های ریشه دار تاریخی و جغرافیایی خود بجنگیم."
بر اساس این نظریه، بخشی از زمین به دلیل گرم شدن غیرقابل سکونت می شود و تعدادی از محصولات از جمله گندم و سیب زمینی به دلیل کمبود زمین حاصلخیز کمیاب خواهند شد.
دانشمندان به ضرورت برنامه ریزی دقیقتر استراتژیهای اقلیمی در سطح جهانی و پیوستن نیروها برای جلوگیری از فاجعه گرم شدن زمین اشاره کرده اند.
پیش از این در خبرها امده بود که به گفته کارشناسان تا پایان قرن 21، بشریت با افزایش رخدادهای ناگوار به دلیل افزایش میانگین دمای کره زمین تهدید می شود. از دهه 2000 ، تعداد خطرات طبیعی در روسیه دو برابر شده است و این رشد در 20 تا 30 سال آینده ادامه خواهد داشت. سمنوف پیش بینی کرد که به دلیل بدتر شدن گرما ، فاجعه های بیشتری در جهان رخ خواهد داد.
 

مرتبط:

رکورد 70 درجه ای گرما در یکی از کشورهای خاورمیانه
اقدامات مراقبتی از گرمای شدید در فصل گرما +عکس
هشدار در خصوص نگهداری مواد ضدعفونی کننده در گرما
رکورد بی سابقه گرما در دره مرگ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک