14:24 27 اکتبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 41

دانشمندان انگلیسی تأثیر سیگار کشیدن بر خطر بیماری شدید و مرگ ناشی از کووید 19 را فاش کردند.

به گزارش اسپوتنیک،محققان در بریتانیا به این نتیجه رسیدند که سیگار کشیدن خطر بیماری های شدید و مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش می دهد.
نتیجه تحقیق این دانشمندان در مجله Thorax منتشر شده است و آنها تاثیر سیگار کشیدن بر خطر مرگ ناشی از کووید 19 را ارزیابی کردند.


شواهد در مورد تأثیر سیگار کشیدن بیماران بر روند بیماری کرونا هنوز بحث برانگیز است، کارشناسان دانشگاههای بریستول و آکسفورد در مقاله خود تجزیه و تحلیل داده های مشاهده ای را با تصادفی ترکیب کردند، تکنیکی که از انواع ژنتیکی به عنوان متغیرها برای تعیین تأثیر یک عامل خطر بر پیامد بیماری استفاده می کند.
دانشمندان داده های مربوط به سلامت بیش از 421 هزار بیمار را که در سالهای 2006 تا 2010 در مطالعه بیوبانک انگلستان شرکت کرده بودند و در نتیجه ژنوتیپ آنها شناخته شده بود، تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد، بیش از 13 هزار نفر آزمایش پی سی آر را انجام داده اند. ویروس کرونا در 1649 نفر تشخیص داده شد. 968 نفر از آنها در بیمارستان بستری شده بودند، 444 نفر فوت کردند. در عین حال، تنها چهار درصد از تعداد کل شرکت کنندگان در این مطالعه سیگاری بودند که از این تعداد تنها 29 درصد از افراد به طور شدید سیگاری بودند. به طور کلی، افراد سیگاری 80 درصد بیشتر از افراد سالم  در اثر کرونا در بیمارستان بستری شدند.
این تحقیق نشان داد که افراد مستعد ژنتیکی برای سیگار کشیدن با 45 درصد افزایش خطر ابتلا به عفونت کرونا همراه است. خطر بستری شدن 60 درصد ، مرگ 35 درصد افزایش می یابد. سیگار کشیدن شدید خطر ابتلا به کرونا را بیشتر، بستری شدن را 5 برابر و مرگ ده نفر را دو برابر می کند.

مرتبط:

نذر سیگار در راهپیمایی اربعین امروز در تهران +عکس، ویدئو
آیا سیگار شدت ابتلا به کرونا را کمتر می کند؟
قاچاق سیگار و ضرر ۳ هزار میلیارد تومانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک