03:15 29 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 82

ساخت صابون شیر الاغ با جنبه‌های درمانی مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، عماد عطیات، یکی از شرکای شرکت صابون سازی شیر الاغ درباره ساخت این صابون و ایده‌ی آن می‌گوید: «مواد لازم برای این موفقیت شامل یک مزرعه کوچک به همراه ۱۲ الاغ و شیر آن‌ها است. اما در سال ۲۰۲۰ در آغاز کار تولیدکنندگان تصمیم گرفتند این صابون را برای مدتی به‌ صورت رایگان توزیع کنند و این ایده کارگشا بود.»

وی درباره کار در مزرعه خود می‌گوید: «سه بار در روز شیر الاغ‌هایشان را با ماشین‌های شیردوشی برقی می‌دوشد. هر حیوان روزانه دو لیتر شیر تولید می‌کند. نیمی از آن برای تغذیه الاغ‌ها و نیمی دیگر برای تولید صابون استفاده می‌شود. شیر منجمد شده به کارگاهی در شهر امان منتقل می‌شود.»
با توجه به اینکه از یک لیتر شیر می‌توان ۳۰ قالب صابون تولید کرد. در حال حاضر در هر ماه برای ۴ هزار و ۵۰۰ قالب صابون سفارش دارند و این کارگاه تنها جایی‌ست که در اردن و خاورمیانه صابون از شیر الاغ تولید می‌کند. البته این نوع صابون‌ها پیش از این نیز در ترکیه و اروپا شناخته شده بودند.

خانم ذهبی مادر عماد عطیات در این باره می‌گوید: «این ایده زمانی شکل گرفت که من به اهمیت شیر الاغ که شبیه شیر زنان است پی بردم. ضمن اینکه تحقیقات تأیید کرده‌اند که شیر الاغ به بازسازی سلول‌های پوست کمک می‌کند، علائم پیری را کاهش می‌دهد و همچنین بیماری‌های پوستی مانند اگزما را درمان می‌کند. متخصصان تغذیه در شهر امان رضایت خود را از این صابون عنوان می‌کنند و می‌گوید: «شیر الاغ غنی از مواد مرطوب کننده است و از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می‌کند.»

کاربرانی نیز عنوان می‌کنند باید این موفقیت را به سلما الذهبی تبریک گفت چراکه وقتی صابون شیر الاغ در اردن عرضه شد، اغلب این محصول مورد تمسخر قرار می‌دادند، اما اکنون که تنها یک سال از آن زمان می‌گذرد، تجارت خانگی وی بسیار رونق گرفته است. این کاربران ایده و خواص مفید این صابون را تایید و تمجید می‌کنند.
جمعی از کاربران اما از صابون‌های دست‌ساز انتقاد می‌کنند و کاربرانی با کنایه عنوان می‌کنند در کشور ایران اعتماد زیادی به صابون‌های مفید دست‌ساز وجود ندارند اما به شدت به صابون‌های چینی و تایلندی قلابی اعتماد وجود دارد.

مرتبط:

تجویز عینک برای الاغ +عکس
تاثیر قیمت دلار بر سرگین الاغ ماده +عکس
بازداشت شهروندان الاغ سوار در شهر گراش +ویدئو، عکس
تردد با الاغ برای فرار از محدودیت‌های ترافیکی شبانه در ایران +ویدئو
حفر گودال‌های عمیق توسط الاغ‌ها و اسب‌ها برای کمک به حیوانات بیابانی +ویدئو، عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک