11:12 22 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 4114

پیاز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مغذی گیاهی است. پیاز به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد خود، فرآیندهای التهابی را در بدن سرکوب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

به گزارش اسپوتنیک، ناتالیا نفدووا، متخصص تغذیه در روسیه معتقد است که پیاز را نباید افرادی که سندرم روده تحریک پذیر و ورم معده دارند مصرف کنند.

ناتالیا نفدووا عضو انجمن متخصصان تغذیه کانادا و روسیه، در مصاحبه ای گفت که چه کسی از خوردن پیاز منفعت می برند و چه کسی باید با احتیاط این خوراکی را بخورند.

پیاز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مغذی گیاهی است. پیاز به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد خود، فرآیندهای التهابی را در بدن سرکوب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این متخصص تغذیه افزود، علاوه بر این، برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند با دقت باید مصرف پیاز توصیه شود. در کسانی که ناراحتی معده دارند و یا به سندورم روده تحریک پذیر مبتلا هستند از خوردن زیاد پیاز امتناع کنند.

وی در ادامه گفت: "علاوه بر این که در پیاز ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد، به عنوان مثال: ویتامین C ، ویتامین B ، فیبر نیز وجود دارد، بسیاری از مواد گیاهی از جمله فلاونوئیدها، که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند نیز در پیاز وجود دارد. این مواد باعث کاهش و سرکوب فرآیندهای التهابی در بدن می شوند. این مواد می توانند بیماریهای قلبی عروقی، دیابت، انکولوژی باشند. نفدووا گفت، همچنین پیاز تأثیر مثبتی بر سیستم ایمنی دارد.

او گفت که طعم غنی پیاز همچنین به کاهش مصرف نمک در غداها کمک می کند.

 

مرتبط:

اگر هر روز پیاز بخورید، چه اتفاقی در بدن می افتد
گرانی 500 درصدی پیاز و سیب زمینی در ایران
پشت پرده گرانی سرسام آور پیاز در ایران
تغییرات قیمت پیاز در ایران طی یک سال گذشته + داده نمایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک