22:27 21 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 425

مردی با بدن برهنه در یکی از خیابان‌های مشهد نداشتن مهریه‌ ۸۰۰ میلیونی را فریاد زد.

به گزارش اسپوتنیک، این روزها بیشتر شاهد اتفاقاتی هستیم که دسترسی به آن‌ها تنها از طریق دوربین کاربران میسر شده است. ویدئو فریاد زدن مردی با بدن نیمه برهنه در خیابان‌ شهر مشهد که از نداشتن مهریه ۸۰۰ میلیون تومانی گلایه کرده، یکی از همان خبرهاست که توجه کاربران دنیای مجازی را جلب کرده است و بر زیاد شدن مشکلاتی این چنینی در ایران دلالت دارد.

در این ویدئو مردی از بیچارگی و فشاری عصبی که زندگی بر وی آورده است، در یکی از خیابان‌های شهر مشهد با بدن لخت در پیاده‌رو نشسته و بر سر خود می‌کوبد و با لهجه مشهدی می‌گوید: «چکار کنم ندارم. ۸۰۰ میلیون تومان مهریه از کجا بیاورم.»

تعدادی از کاربران با مشاهده این ویدئو، جوانان را از ازدواج کردن منع می‌کنند و عده‌ای نیز ازدواج کردن در وضعیت نابسامانی را بیهوده و بی‌معنی می‌دانند. بعضی از دیگر کاربران نیز بیان می‌کنند اگر به دادگاه‌ها سر بزنید مشکلات زیادی از این قبیل قابل مشاهده است. همچنین جمعی از خانم‌ها اظهار می‌کنند که هیچ یک از آنان نتوانستند مهریه خود را بگیرند و با گفته "مهرم حلال جونم آزاد" مهرشان را بخشیدند و از همشرشان جدا شدند. آن‌ها علت دیگر بخشیدن مهرشان را هزینه‌های هنگفت وکلا و دادگاه‌ها و دردسر شلوغی دادسراها را عنوان کرده‌اند.

مرتبط:

قانون مهریه در ایران و منتقدان آن + عکس و ویدئو
خواسته ی معترضین به قانون حبس بدهکاران مهریه
تجمع معترضین به قوانین مهریه روبروی مجلس + ویدئو
مطالبه ی حقوق برابر در ازدواج بهتر از مهریه های سنگین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک