12:25 23 سپتامبر 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 51

اختلال خفیف حافظه در افراد در جوانی نشان دهد که مریض مبتلا به بیماری آلزایمر شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مدیکال اکسپرس، مطالعه ای از دانشگاه Kaunas به سرپرستی دانشمندان لیتوانیایی روشی را پیدا کرده اند که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی نخستین علائم آلزایمر را تشخیص دهد. آنها موفق به ایجاد یک الگوریتم بر اساس تجزیه و تحلیل تصاویر MRI از مغز 138 نفر شدند.

به گفته محققین این دانشگاه، روش آنها نتایج بسیار خوبی را به ثبت رسانده که با دقت بیش از 99 درصد پیش بینی های افراد دارای الزایمر درست بوده است. این تحقیق نشان می دهد تجزیه و تحلیل دستی تصاویر MRI وقت زیاد را می گیرد، در حالی که استفاده از هوش مصنوعی به طور قابل توجهی این روند را سرعت می بخشد.

" دکتر ریتاس ماسکیولوناس، در مورد نتایج مطالعات فوق اظهار داشت: "یک ماشین را به مثابه یک ربات در نظر بگیرید که قادر به انجام خسته کننده ترین و مشکل ترین وظیفه جمع کردن گزارشات و جستجوی علائم است. پس از انتخاب الگوریتم کامپیوتر توسط هوش مصنوعی از مغز فرد، تکنسین می تواند آنها را از نزدیک مطالعه کند، و در نهایت با دسته بندی این اطلاعات، بیماری بسیار سریع تشخیص و معالجه می شود "

در عین حال، این نشریه اشاره می کند که تشخیص اختلالات خفیف شناختی در یک بیماری ممکن است نشانه سایر بیماری ها مرتبط با مغز باشد. در نتیجه با یک آزمایش ام ار آی و استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی می توان آلزایمر را پیش از توسعه آن تشخیص داد. 

در سراسر جهان، حدود 24 میلیون نفر از آلزایمر رنج می برند و انتظار می رود این تعداد به دلیل روند پیری جامعه هر 20 سال دو برابر می شود.

مرتبط:

انجام این فعالیت ها می تواند آلزایمر را 5 سال به تاخیر بیندازد
مدل های ریاضی به کمک درمان بیماری آلزایمر و پارکینسون آمدند
پیروزی روسیه بر بیماری آلزایمر
کشف علت بیماری دیابت، سرطان و آلزایمر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک